Działania "Prędkość". Policjanci wyruszą na drogi Pomorza

Kontrola policji (fot. KPP Tczew)
Tczew - Działania "Prędkość". Policjanci wyruszą na drogi Pomorza
Przez dwa dni, 16 i 17 lutego, pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Prędkość". Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Każdy zatrzymany do kontroli kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi sprawdzą także, czy kierujący oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

W najbliższy weekend pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Prędkość". Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi sprawdzą także czy kierujący oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

- W trakcie działań policjanci będą szczególnie wyczuleni na wykroczenia i przestępstwa, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie w stanie nietrzeźwości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz wykonywanie ryzykownych, stwarzających zagrożenie manewrów, są najczęstszymi "grzechami" kierujących, które prowadzą to tragicznych w skutkach zdarzeń. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Podczas działań policjanci wykorzystają ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejetrator. Przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA