ZUS czeka na klientów online

Email, komputer, wiadomość
Tczew - ZUS czeka na klientów online
Od października ubiegłego roku klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą załatwiać swoje sprawy "twarzą w twarz" z ekspertem bez wychodzenia z domu. Wszystko dzięki e-wizycie. Na Pomorzu nowego rozwiązania skorzystało do tej pory blisko 4,3 tys. osób.

Żeby odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub inne urządzenie z kamerą, mikrofonem i dostępem do internetu. Klient sam wybiera dogodną dla siebie datę i godzinę wizyty. Można się na nią umówić w dni robocze w godzinach 9.00-14.30. Aby to zrobić wystarczy wejść na stronę zus.pl w zakładkę "e-wizyta" a następnie kliknąć okienko "umów się na wizytę". Podczas rezerwacji trzeba podać swoje dane, wybrać dzień i godzinę oraz temat spotkania. Dzień przed spotkaniem klient ZUS otrzyma na wskazany podczas rejestracji numer telefonu SMS-a z przypomnieniem o e-wizycie. Natomiast w dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem, na wskazany adres przyjdzie widomość z linkiem. Po kliknięciu w link nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS. Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości.

- Podczas e-wizyty w ZUS można załatwić sprawy związane z emeryturami i rentami (także międzynarodowymi), wypłatą zasiłków, prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu PUE, ale również porozmawiać z doradcą do spraw ulg i umorzeń. W sprawach zasiłków oraz emerytur i rent klienci mogą także umawiać się na konsultacje w języku migowym PJM Warto dodać, że e-wizytę w ZUS mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące. Na stronie e-wizyt zastosowano bowiem kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.
Do tej pory na Pomorzu odbyło się blisko 4,3 tys. e-wizyt. W oddziale ZUS w Gdańsku było ich ponad 3,8 tys. czyli najwięcej w kraju, zaś w oddziale w Słupsku ponad 400. W całym kraju tę formę kontaktu wybrano przeszło 65 tys. razy. - wyjaśnia, Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego, Krzysztof Cieszyński.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej