100 tys. na miejskie zabytki

Fara - wirtualny spacer
Tczew - 100 tys. na miejskie zabytki
Na marcowej sesji radni przyjęli uchwałę ws. przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru, znajdujących się na terenie administracyjnym miasta Tczewa. Na ten cel zostanie przeznaczonych 100 tys. zł.

- Zwiększona została kwota dotacji przeznaczonych na dotacje na prace renowacyjne przy zabytkach - z 50 tys. do 100 tys. zł. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miasta w Tczewie.

O dotację zwróciły się 3 podmioty (Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Św. na konserwacje dwóch rokokowych konfesjonałów; wspólnota mieszkaniowa przy pl. Hallera 15 - na remont elewacji frontowej III kondygnacji budynku; właściciele budynku przy ul. Podgórnej 6 - na przeprowadzenie remontu dachu. Proponowana w uchwale wysokość dotacji dla pierwszego z wnioskodawców to 40 tys. zł (jednak nie więcej niż 75% rzeczywistego, udokumentowanego kosztu prac) , dla pozostałych - po 30 tys. zł (jednak nie więcej niż 50% rzeczywistego, udokumentowanego kosztu prac).


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +12

  Gośc_gość_gość_gość_gość

  02.04.2019, 11:42

  Polnische folklore ...

  A chodniki i ulice Tczewskie w opłakanym stanie !!!! Brawo radni i włodarze miasta !!!!

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx9.xx5 
 • +20

  sram na hejtstop_gość

  02.04.2019, 13:43

  nie rozumiem za co ktoś wyżej dostaje minusy? mam dość ładowania kasy w jakieś kościelne zabytki, kk ma dość szmalu żeby radzić sobie z jakims kioskiem do spowiedzi, a ja wolałbym chodzić po równych chodnikach i prostych ulicach z niezapadającymi się studzienkami...płace w tym mieście horrendalne podatki i mówię DOŚĆ, pora rozj.bac ten cały system w pi.du, niech nie zostanie kamień na kamieniu, sobie łachy urządzają zabawę za nasze ciężko zarobione pieniądze i jeszcze banda tępaków im przyklaskuje, kpina, kur#a KPINA

  Cytuj
  IP: 178.183.xx4.xx5 
 • -7

  gość_gość

  02.04.2019, 14:32

  "nie rozumiem za co ktoś wyżej dostaje minusy? mam dość ładowania kasy w jakieś kościelne zabytki, kk ma dość szmalu żeby radzić sobie z jakims kioskiem do spowiedzi, a ja wolałbym chodzić po równych chodnikach i prostych ulicach z niezapadającymi się studzienkami...płace w tym mieście horrendalne podatki i mówię DOŚĆ, pora rozj.bac ten cały system w pi.du, niech nie zostanie kamień na kamieniu, sobie łachy urządzają zabawę za nasze ciężko zarobione pieniądze i jeszcze banda tępaków im przyklaskuje, kpina, kur#a KPINA"

  Zawsze można wskoczyć na rowerek. Zaczynamy być metropolią wśród ścieżek rowerowych, będzie parking piętrowy dla rowerów, spec od napraw co kawałek, stacja naprawcza, wulkanizacja rowerkowa, policja rowerkowa, myjka rowerkowa no dosłownie wszystko dla rowerków, nawet samochodów będzie mniej i pieszych też miej a rowerków co raz więcej a potem będziemy poszerzać ścieżki rowerkowe i autostrady też będą rowerkowe i obwodnice koło UM i będziemy żyć szczęśliwie w miasteczku rowerkowym i będziemy podziwiać te budowle które nie zdążyły sprzedać urzędnicy a w momencie przejazdu po rowerostradzie koło zabytku nam spadnie na głowę cegła, wtedy będzie, zamiast naprawiać zabytki za wczasów to mamy teraz szczęśliwe rowerkowo.

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx8 
 • -10

  TCZEWIAK_gość

  02.04.2019, 16:28

  "nie rozumiem za co ktoś wyżej dostaje minusy? mam dość ładowania kasy w jakieś kościelne zabytki, kk ma dość szmalu żeby radzić sobie z jakims kioskiem do spowiedzi, a ja wolałbym chodzić po równych chodnikach i prostych ulicach z niezapadającymi się studzienkami...płace w tym mieście horrendalne podatki i mówię DOŚĆ, pora rozj.bac ten cały system w pi.du, niech nie zostanie kamień na kamieniu, sobie łachy urządzają zabawę za nasze ciężko zarobione pieniądze i jeszcze banda tępaków im przyklaskuje, kpina, kur#a KPINA[/cyt MOŻESZ WYJECHAĆ JAK CI TU ŻLE, ,

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx5.xx8 
 • +2

  gogo_gość_gość_gość_gość_gość__gość

  02.04.2019, 18:18

  Chodzi oto aby remontować ale nie wyremontować,bo jak będzie wszystko zrobione to nie będzie dotacji a tak można pukać frajerów na kasę i nawet100 lat.

  Odpowiedz
  IP: 77.103.xx8.xx0 
 • -2

  proboszcz_gość

  03.04.2019, 07:04

  dziekuje

  bardzo dziękuję za tak duży nakład finansowy dla parafii. Niestety nie potrafię racjonalnie wytłumaczyć - jak wiele innych spraw związanych z dinozaurami, wodą na marsie i tabliczką mnożenia - dlaczego moje siedziska do wysłuchiwania co takiego ludzie od....bali w swoim życiu są takie kosztowne - taniej można sobie zrobić elewacje czy położyć nowy dach. Hmmm, a jakby tak wyremontować tylko jeden konfesjonał, a resztę pieniędzy przeznaczyć na remont kolejnego dachu ??? haha żartowałem, w Tczewie przecież nie ma dachów do remontu oprócz tego jednego - a konfesjonały i owszem muszą się prezentować z klasą i mieć mięciutkie podnóżki, żeby kolanka nie bolały, bo kolejki do ortopedy takie długie, a wizyta przypada zawsze jak jest rynek na targu i weź tu człowieku wybieraj.

  Odpowiedz
  IP: 37.128.xx4.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.