Kierował 40-tonowym pojazdem "po spożyciu". W lutym z tego powodu stracił uprawnienia...

(fot. witd.gdansk.pl)
Tczew - Kierował 40-tonowym pojazdem "po spożyciu". W lutym z tego powodu stracił uprawnienia...
Inspektorzy Transportu Drogowego ujawnili kolejny przypadek kierowcy 40-tonowego zestawu, który prowadził zespół pojazdów pod wpływem alkoholu. Kierowca tłumaczył, że dzień wcześniej wypił cztery piwa. Na dodatek mężczyzna nie mógł prowadzić pojazdu - bo wcześniej został zatrzymany za jazdę "po spożyciu".

Podczas rutynowych kontroli transportowych na drodze krajowej 91 w Tczewie inspektorzy po zatrzymaniu zespołu pojazdów od kierującego wyczuli alkohol. Badanie alkotestem potwierdziło podejrzenia inspektorów - u kierowcy stwierdzono ponad 0,3 promila alkoholu we krwi. Kierowca przyznał się do wypicia czterech piw wieczorem poprzedzającym kontrolę.

Ustalono ponadto, że kierowca w lutym bieżącego roku został zatrzymany, kierując w stanie nietrzeźwości i obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów kat. A, B, D, BE, DE. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +3

  ziom_gość

  07.08.2018, 14:11

  Alkotestem nie sprawdza się zawartości alkoholu we krwi, jedynie w wydychanym powietrzu.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx8 
 • +3

  Adolfik_gość

  07.08.2018, 21:18

  Kierman

  No dobra ale jechał zestawem czyli na CE a tego zgodnie z tym artykułem to mu nie zabrali czyli mial uprawnienia. A B D BE DE tylko takie kategorie mu pozabierali tak pan redaktor tcz napisal. A tak na marginesie to czy kiedykolwiek ktos na tym tcz napisal artykul ktory nie zawieral żadnego błędu? Nie przypominam sobie.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx0.xx0 
 • -1

  myśl_gość

  07.08.2018, 21:35

  czyli niby ktoś zasądził, że nie może jechać motorynką i matizem, ale już 40 tonową maszyną to już niby może?

  Cytuj
  IP: 78.31.xx7.xx2 
 • +1

  marjam_gość

  07.08.2018, 21:18

  :)

  ale zakazu na C,CE nie miał pewnie dlatego prowadził :D

  Odpowiedz
  IP: 46.215.xx7.xx9 
 • +1

  Dera_gość

  08.08.2018, 07:31

  Czasami sądy nie zabierają kategorii,

  Czasami sądy nie zabierają kategorii, która jest związana z wykonywanym zawodem, tylko dlatego, żeby nie pozbawić osoby możliwości zarobkowania, a tym samym rodziny osoby źródła utrzymania. Oczywiście gdyby miał 2 promile podczas tamtej poprzedniej kontroli to pewnie nikt by się z nim nie patyczkował. Zapewne miał trochę powyżej normy i dlatego sąd potraktował go w miarę łagodnie.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.