"Bezpieczny pieszy". Policyjne działania na drogach

Kontrola policji COVID-19 (fot. KPP Tczew)
Tczew - "Bezpieczny pieszy". Policyjne działania na drogach
Dzisiaj na terenie całego powiatu są przeprowadzone działania "Bezpieczny pieszy". Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg. Policjanci będą także rozdawali elementy odblaskowe poza terenem zabudowanym, tym niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, którzy będą się przemieszczali pieszo.

Tczewscy policjanci dzisiaj prowadzą działania "Bezpieczny Pieszy". Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mundurowi będą patrolowali rejony miast i dróg prowadzących do mniejszych miejscowości, gdzie będą zwracać szczególną uwagę na przypadki przechodzenia przez jezdnię w miejscu zabronionym. W okolicy przejść dla pieszych policjanci będą reagowali na wykroczenia pieszych oraz kierujących wobec pieszych. W przypadku rażącego naruszenia przepisów funkcjonariusz może odstąpić od nałożenia mandatu karnego, zatrzymać prawo jazdy i skierować wniosek do sądu.

- Apelujemy o rozwagę podczas przechodzenia przez jezdnię. Na oznakowanych przejściach dochodzi najczęściej do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Kierującym przypominamy, że w rejonie przecięcia dróg pieszych i zmotoryzowanych należy zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić. Rowerzyści natomiast powinni zejść z roweru, jeżeli nie ma wyznaczonego przejazdu. Należy stosować zasadę ograniczonego zaufania. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +8

  Ali_gość

  09.10.2020, 10:11

  Rower na chodniku

  Ciekawe, czy "przyjrzą się" również dzbanom poruszającym się rowerem po chodnikach? Z uwagi na to , że zjawisko to jest nagminnie spotykane w naszym mieście, naprawdę warto.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx5 
 • +8

  miro_gość

  09.10.2020, 11:28

  no tutaj to prawda, zwłaszcza turbany co jadą chodnikiem, a obok jest droga rowerowa. czasami też trzeba patrzeć niestety na znaki, bo są fragmenty dróg (Kopernika i pod UM m.in.) gdzie można, bo przepisy pozwalają, tylko mają turbany ustępować pieszym, a czy to robią, to już druga sprawa. osobiście jeżdżę autem (poza tczew) i rowerem (w tczewie), rzadko pieszo. to co widzę, woła o pomstę do nieba. zawsze przestrzegam bardzo przepisów, i przed przejazdem rowerowym zatrzymuję się rowerem, nawet jak wiem, że mam pierwszeństwo. parę sekund mnie nie zbawi, a lepiej się dokładnie rozejrzeć.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx3 
  -7

  rowerowy_johny_gość

  09.10.2020, 11:31

  Z ciebie jest dzban. Wiesz dlaczego zniesiono karty rowerowe? Bo rowerzyści nie muszą już przestrzegać zasad ruchu drogowego. Rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu i nam wolno wszystko. To kierowcy maja pilnować byśmy byli bezpieczni.

  Cytuj
  IP: 142.93.xx9.xx2 
 • +3

  Ali_gość

  09.10.2020, 12:14

  "Z ciebie jest dzban. Wiesz dlaczego zniesiono karty rowerowe? Bo rowerzyści nie muszą już przestrzegać zasad ruchu drogowego. Rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu i nam wolno wszystko. To kierowcy maja pilnować byśmy byli bezpieczni."

  Cmentarze pełne są takich "rowerzystów"... Nie daje to Tobie do myślenia... No chyba, że do miała być ironia, to sorry.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx5 
 • +3

  kierowca z dobrym wzrokiem_gość

  09.10.2020, 14:52

  Dajcie spokój rowerzystom. Dajcie spokój. CHoć sam...cierpię jako kierowca z powodu ich agresji sięgającej poziomu 10/10. Teraz jesienią...spore zagrożenie dla siebie i innych stanowią ubrane na czarno "święte krowy"...mylące pierwszeństwo z nieśmiertelnością. Odblaskowy pasek kosztuje kilka złotych...a może uratować życie. Mimo pierwszeństwa...warto jednak się upewnić...czy wchodząc na pasy...jest bezpiecznie. Jest ciemno, pada deszcz...nawet bez wady wzroku...czasami nie widać ubranej na czarno pulpy...zlewającej się z otoczeniem. Szanujmy swoje zdrowie i życie...szanujmy się wzajemnie. Ja Was przepuszczę. ZAWSZE! O ile będę miał szanse Was widzieć. Pozdrawiam pieszych i zmotoryzowanych...i obu grupom życze zdrowego rozsądku i ostrożności.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.