30 stycznia nie będzie uroczystej sesji z okazji Dnia Tczewa

Dzień Tczewa (fot. tcz.pl)
Tczew - 30 stycznia nie będzie uroczystej sesji z okazji Dnia Tczewa
W innym terminie odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta, organizowana zwyczajowo 30 stycznia - z okazji Dnia Tczewa. Zdecydowały względy epidemiczne.

30 stycznia od 1992 roku obchodzony jest jako Dzień Tczewa. Jest to pamiątka wkroczenia wojsk gen. Józefa Hallera do Tczewa w 1920 roku. 30 stycznia to okazja nie tylko do historycznych refleksji i przypomnienia powrotu miasta do Macierzy, ale także sposobność nagrodzenia tych, którzy zasłużyli się dla Tczewa swoją pracą i osiągnięciami. W tym roku sesji nie będzie jednak w tym terminie - powodem jest pandemia koronawirusa. Na razie nic nie wskazuje na to, że sytuację szybko uda się opanować, a epidemiolodzy mówią o możliwej trzeciej fali w styczniu bądź lutym.

- Nie bylibyśmy w stanie zorganizować w tym terminie uroczystej sesji, tak jak chcielibyśmy tego. Stąd decyzja o zmianie terminu - mówi Zenon Drewa, przewodniczący Rady Miasta.


Sesja odbędzie w maju, bądź w czerwcu. Wtedy też zostaną wręczone nagrody i odznaczenia.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  Kazimierz_gość

  05.01.2021, 08:20

  Ja zrobię! Zapraszam do amfiteatru w parku 30.01 o godz. 18. Może przyjść każdy. Będę miał dziesięć skrzyń wódki i popitkę. Jeżeli ktoś będzie chciał nas rozpędzić lub spisać, czeka go niespodzianka (działo przeciwpancerne 57 mm). Przychodzimy i upijamy się z okazji dnia Tczewa. Będzie też spirytus i denaturat. Zapraszam gorąco tczewian!!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.