Strażacy pracowali przy usuwaniu skutków wypadku

Strażacka akcja na Jedności Narodu (fot. Tcz.pl)
Tczew - Strażacy pracowali przy usuwaniu skutków wypadku
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 06.01.2020 roku do 12.01.2020 roku zanotowano łącznie 12 zdarzeń, w tym 2 pożary, 10 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia

08.01.2020r. Czarlin DK 91 - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano wypadek samochodu osobowego marki VW i Audi. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy pięciu osobom poszkodowanym. Po przekazaniu osób poszkodowanych przybyłym na miejsce trzem Zespołom Ratownictwa Medycznego, oraz po skończonych działania technika Policji, uprzątnięto miejsce zdarzenia z rozbitych części nadwozi oraz płynów eksploatacyjnych. W działaniach brał udział 2 zastępy z JRG w Tczewie oraz 1 zastęp z OSP w Gniszewie.

10.01.2020r. Kolonia Ostrowicka DK 91 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, usunięciu rozbitego szkła z jezdni oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 z JRG Kwidzyn oraz 1 z OSP Kolonia Ostrowicka.


10.01.2020r. Tczew ul. Bema - wypadek drogowy
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Bałdowskiej i Bema. Działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W pojazdach odłączono akumulatory, zneutralizowano rozlane płyny eksploatacyjne. Uprzątnięto jezdnię z porozbijanych elementów samochodów. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG w Tczewie.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej