"Chrońmy klimat metropolii" - konkurs dla młodych ekowizjonerów

(fot. mat. prasowe)
"Chrońmy klimat metropolii" - konkurs dla młodych ekowizjonerów
"Chrońmy klimat metropolii" - Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot ogłasza start konkursu dla młodych ekowizjonerów, którzy mogą stać się przyszłymi ekologicznymi i klimatycznymi liderami w Obszarze Metropolitalnym. Konkurs skierowany jest do osób w wieku 10-19 lat, pasjonujących się działaniami na rzecz ochrony środowiska i przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu. Czas, aby pokazać światu swoje innowacyjne pomysły.

Konkurs został stworzony z myślą o młodzieży szkolnej, która chce mieć realny wpływ na przeciwdziałanie skutkom zmian klimatu, ochronę przyrody oraz propagowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie. To przygoda dla uczniów, którzy nie boją się wyzwań i chcą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu dobrego klimatu i zrównoważonej przyszłości.

Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć trzyosobową drużynę, wspieraną przez opiekuna merytorycznego. Wiek uczestników to 10-19 lat, a warunkiem koniecznym jest nauka na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot. Pod uwagę będą brane wyłącznie nowe projekty wykonane przez zespół - oznacza to, że podjęta inicjatywa musi być świeżym pomysłem, który jeszcze nigdy nie był wykorzystany.

Konkurs "Klimat w Szkołach" stawia przed uczestnikami zadanie zaprojektowania i zrealizowania inicjatywy, która:


- zwiększy świadomość społeczną na temat łagodzenia zmian klimatu i przystosowania się do ich skutków

- podniesie wiedzę społeczeństwa na temat błękitno - zielonej infrastruktury i rozwiązań bazujących na przyrodzie, które pomagają przeciwdziałać skutkom zmian klimatu, na przykładzie: ogrodów deszczowych w skrzyni i gruncie, niecek retencyjnych, kompostowników i zielonych ścian

- propaguje postawy i zachowania proekologiczne w domu, szkole oraz swoim najbliższym otoczeniu, w szczególności w zakresie potrzeby zagospodarowania i retencjonowania wód opadowych, przeciwdziałania powodziom i podtopieniom, przeciwdziałania powstawaniu suszy i miejskich wysp ciepła, potrzeby ochrony bioróżnorodności oraz ograniczania emisji gazów cieplarnianych

Akcja może być przeprowadzona w sieci (kampania w mediach społecznościowych) lub w "realu" (flash mob, debata czy happening). Nie ma żadnych ograniczeń - to pomysły uczestników są decydujące.

Laureatów konkursu wyłoni kompetentne jury, które oceni zgłoszenia w dwóch kategoriach wiekowych. Ocena zgłoszonych inicjatyw dokonywana będzie w oparciu o kryteria wskazane w karcie oceny merytorycznej, stanowiącej załącznik nr 2 do Regulaminu.

Harmonogram Konkursu

Termin nadsyłania zgłoszeń do 26 stycznia 2024 roku - macie czas, aby dopracować waszą inicjatywę do perfekcji.

Ocena prac: Komisja zbierze się do 15 lutego 2024 roku, aby ocenić waszą pracę.

Wyniki: bądź na bieżąco z www.klimatwszkolach.pl, gdzie do 29 lutego 2024 roku poznamy zwycięzców.

Jak Zgłosić Udział?


Formularz zgłoszeniowy: wypełnienie online na stronie klimatwszkolach.pl jest pierwszym krokiem.Uwaga, każda osoba z zespołu wypełnia osobny formularz zgłoszneiowy.

Dokumentacja: do zgłoszenia dołącz skany z podpisami i dokumentację wykonanej inicjatywy. Uwaga, szczegółowe informacje dotyczące prezentacji oraz formy zgłaszanej inicjatywy znajdziesz w regulaminie konkursu.

Nagrody


Wizyta studyjna w Norwegii: to okazja do międzynarodowej wymiany doświadczeń, poznania ciekawych ludzi, zielonych projektów oraz... super podróży w towarzystwie rówieśników i ekspertów.

Nagrody rzeczowe: dla sześciu wyróżnionych zespołów przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody.

Ważne Informacje

Regulamin: dokładny regulamin konkursu dostępny jest na stronie klimatwszkolach.pl/

FAQ: w razie pytań lub wątpliwości napisz maila i wyślij go na adres klimat@klimatwszkolach.pl.

Zapraszamy też do śledzenia naszych mediów społecznościowych, aby na bieżąco otrzymywać informacje o konkursie i czerpać inspiracje od innych uczestników. To wyjątkowa okazja, by nie tylko wygrać atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim zrobić coś dobrego dla naszej planety. Niech każdy projekt przyniesie innowacje, które zasilą zieloną przyszłość naszego regionu!

--

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +5

  Sztuka Picia w Czewie_gość

  16.11.2023, 10:11

  Nie ma czegoś takiego jak ocieplenie klimatu... to brednie tych, którzy na tym zarabiają strasząc ludzi. Szkolicie ekozj**ów, którzy będą się przyklejać do asfaltu lub niszczyć dzieła sztuki w muzeum.

  Odpowiedz
  IP: 146.70.xx6.xx4 
 • +3

  rowerowy_johny_gość

  16.11.2023, 10:20

  Globalne ocieplenie to ściema

  Climategate pokazało, że naukowcy zmieniali dane o klimacie i ukrywali prawdę, by forsować swoją bajeczkę o "globalnym ociepleniu"

  Cytuj
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • +6

  odpad_gość

  16.11.2023, 10:23

  eko mordy terroryści

  trwa ogłupianie ludzi. Ratujmy świat . tylko ,że wojna na Ukrainie , w Palestynie powoduje znacznie zanieczyszczenie świata. Efektem ubocznym produkcji aut elektrycznych jest tysiące ton plastiku. Do Polski sprowadza się tony odpadów radioaktywnych , tysiące ton substancji toksycznych chowanych w Polskich kopalniach. I po co te eko zachowania dla idiotów

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx3 
 • +5

  rrhnb_gość

  16.11.2023, 10:26

  Ja proponuje wysłać ich do indii niech posprzątają te śmieci i uratują planete

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.