Trwa nabór wniosków w programie "Moja woda"

Woda
Tczew - Trwa nabór wniosków w programie "Moja woda"
Do 5 000 zł dofinansowania, na przydomowe instalacje, które magazynują wody opadowe lub roztopowe, będzie można otrzymać z programu Moja Woda. Nabór wniosków, który prowadzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, rozpoczął się 1 lipca 2020 r.

Dla kogo
Program skierowany jest do właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Koszty kwalifikowane
Koszty kwalifikowane obejmują zakup, montaż, budowę i uruchomienie następujących instalacji:

- przewodów odprowadzających wody opadowe zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego, podziemnego, otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego;
- instalacji rozsączającej, zbiornika retencyjnego nadziemnego, podziemnego, otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego;
- elementów do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody.

Dofinansowanie
W ramach programu można otrzymać do 5 000 zł dotacji, ale nie więcej niż 80% kosztów kwalifikowanych, które zostały poniesione po 1 czerwca 2020 r.

Ogólnopolski budżet programu
Do rozdysponowania w 16 województwach jest 100 mln zł. Środki zostaną wykorzystane w latach 2020 - 2024.

Składanie wniosków
Program Moja Woda ogłoszony został przez Ministerstwo Klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku prowadzić będzie nabór wniosków w trybie ciągłym. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 1 lipca 2020 r.

Kontakt z pracownikami WFOŚiGW w Gdańsku - mojawoda@wfos.gdansk.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  observeur_gość

  13.07.2020, 13:51

  Magazynuja wodę? Oto jak władze umysliły, by po zajęciu ludnosci segregacją smieci we własnej kuchni jeszcze dac im "pomysł" na magazynowanie deszczówki (pewnie po to by ta deszczówka gniła mu w tym pojemniku, lepiej to zeby gniła na prywatnym podwórku niz w oczyszczalni co?). A moze Pnanstwo wreszcie weźmie za remonty istniejacych kanalizacji burzowych albo zaadaptuje istniejace instalacje ogólnospływne do odbioru deszczówki. Mamy XXI wiek, ale pod względem kanalizacji jestesmy jak za Bieruta.

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx3.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.