Samochód - kredyt czy leasing?

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Samochód - kredyt czy leasing?
Samochód to dla wielu z nas rzecz niezbędna do codziennego funkcjonowania. Często stajemy przed wyborem - kredyt na samochód czy leasing? Firmy leasingowe kuszą ciekawymi ofertami, jednak jeśli mamy zdolność kredytową - nierzadko wolimy kupić auto. Kredyt samochodowy i leasing - jakie są wady i zalety tych rozwiązań?

- Kredyt na samochód czy leasing?
- O czym warto wiedzieć w przypadku leasingu?
- Kredyt samochodowy - ważne informacje

Kredyt na samochód czy leasing?


Kredyt umożliwia zakup samochodu na własność - jeśli chodzi o leasing konsumencki, właścicielem pojazdu przez cały czas pozostaje firma leasingowa. Po zakończeniu umowy zazwyczaj możemy wykupić auto - firmy leasingowe najczęściej wymagają, by taki zakup następował u autoryzowanego dealera pojazdów lub profesjonalnej firmy, zajmującej się sprzedażą aut. 

W przypadku kredytu będziemy zmuszeni do dokonania wielu formalności. Otrzymamy go dopiero po weryfikacji zdolności kredytowej. Leasing to opcja prostsza - rozpoczęcie użytkowania przedmiotu leasingu wymaga niekiedy jedynie potwierdzenia naszej tożsamości. 

O czym warto wiedzieć w przypadku leasingu?

Leasing finansowy to forma umowy, dzięki której z aut mogą korzystać osoby nieposiadające działalności gospodarczej. W zamian za określone wynagrodzenie, możemy przez określony czas użytkować samochód, którego właścicielem przez cały czas pozostaje firma leasingowa. By rozpocząć leasing, musimy liczyć się z opłaceniem wkładu własnego, a także cyklicznymi ratami i odkupieniem samochodu po zakończeniu umowy.

Trzeba uważać na ukryte koszty - dlatego tak ważne jest dokładne przeczytanie umowy przed jej podpisaniem. Porównując oferty leasingowe poszczególnych firm, warto skorzystać z kalkulatora leasingowego - na przykład https://www.czerwona-skarbonka.pl/kalkulator-leasingowy/

Kredyt samochodowy - ważne informacje

Decydując się na kredyt samochodowy, zyskujemy możliwość zakupu samochodu na własność. W odróżnieniu od leasingu - pojazd staje się naszą własnością praktycznie od momentu zakupu. Warto jednak pamiętać, że dopóki nie spłacimy kredytu - auto jest jego zabezpieczeniem. Jeśli nie będziemy regularnie opłacać rat - bank może przejąć nasz zakup. Więcej informacji na temat kredytów na samochód znajdziesz na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyt-samochodowy/
 
Leasing czy kredyt? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie - wszystko zależy od naszych preferencji, oczekiwań i możliwości. Warto jednak pamiętać, by korzystać z usług sprawdzonych firm leasingowych, napraw na autoryzowanych stacjach obsługi - by uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań. 

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • qq_gość

    05.08.2021, 06:16

    Tcz.pl portal informacyjny czy kolejna strona reklamowa

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx0.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.