Specjalna komisja badała przyczyny tragicznego wypadku drogowego

Specjalna komisja badała przyczynę wypadku (fot. KPP Tczew)
Tczew - Specjalna komisja badała przyczyny tragicznego wypadku drogowego

zobacz galerię zdjęć: 2
Wczoraj tczewscy policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej oraz przedstawiciel zarządcy drogi spotkali się w miejscowości Tymawa w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł pieszy. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

Do takiego zdarzenia doszło 29 marca br. w miejscowości Tymawa. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym samochód ciężarowy miał potrącić pieszego. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 28-letni kierowca śmieciarki cofając, potrącił pieszego. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń 74-letni pieszy poniósł śmierć.

- Wczoraj w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej. - informuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -3

  Kret_gość

  03.04.2022, 15:41

  Anonimowość pojazdu nieoznakowanego.

  Do tego trzeba złożyć "gratulacje" autorowi fotki za ogłoszenie wszystkim wszem i wobec jakim to autkiem jeżdżą Panowie Policjanci. Co za amatorszczyzna!!!!!... "myly" Państwo. Ja wiem, że ludzie czasem czepiają się głupot u Was, ale takie podstawy? Litości!!!. Czy chociaż jedna osoba u Was w redakcji jest po odpowiedniej szkole? (mam na myśli dziennikarstwo a nie obojętnie jakie "studia wyższe". P.S. Bo ja tylko te niższe kończyłem.

  Odpowiedz
  IP: 8.40.xx7.xx0 
 • -1

  Pan_gość_gość

  03.04.2022, 19:24

  Czyli jeżdżąc będziesz patrzal w lusterku jakie ma tablice dane auto czy jak bo nie rozumiem. Nieoznakowany nie znaczy że nie można podać numerów rejestracji

  Cytuj
  IP: 90.247.xx9.xx4 
  +2

  Gosc_gość

  04.04.2022, 05:50

  Przeciez od dawna wiadomo ze 'u nas'

  Jezdzi nieoznakowany z Kwidzyna. Ciekawe gdzie sie 'podzial' nasz GTC WG45. Zreszta Ci co jezdza przepisowo nie musza sobie zawracac glowy nr rej aut 'nieoznakowanych'

  Cytuj
  IP: 64.88.xx3.xxx 
 • Kret_gość_gość

  05.04.2022, 11:14

  "Czyli jeżdżąc będziesz patrzal w lusterku jakie ma tablice dane auto czy jak bo nie rozumiem. Nieoznakowany nie znaczy że nie można podać numerów rejestracji"

  Jest dokładnie tak jak napisałeś...... nie rozumiesz.

  Odpowiedz
  IP: 8.40.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.