Z najmłodszymi o przemocy

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Z najmłodszymi o przemocy
Policjantka odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Tczewie. Mundurowa podczas spotkań z dziećmi opowiadała o odpowiedzialności prawnej nieletnich, konsekwencjach niewłaściwych zachowań oraz jakimi środkami wychowawczymi dysponuje sąd rodzinny. Funkcjonariuszka poruszała także temat mowy nienawiści wśród dzieci i młodzieży oraz ceberprzemocy.

Policjantka zajmująca się profilaktyką z tczewskiej komendy odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2, z którymi przeprowadziła zajęcia profilaktyczne. W trakcie spotkań policjantka omówiła z uczniami klas IV i V pojęcie odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz jakimi środkami wychowawczymi dysponuje sąd rodzinny w przypadku, gdy wejdą w konflikt z prawem.

- Mundurowa omówiła pojęcie demoralizacji, posługując się przykładami oraz czynu karalnego. Funkcjonariuszka zwróciła uwagę uczniom, jak powinni oni postępować w przypadku wystąpienia w szkole zjawiska przemocy oraz poinformowała, gdzie mogą szukać pomocy w przypadku wystąpienia przemocy. Policjantka omówiła także temat cyberprzemocy, informowała jak nie paść jej ofiarą, czego nie publikować w sieci i jakie to niesie za sobą zagrożenia. Przede wszystkim starała się przekazać słuchaczom, że nikt w Internecie nie jest anonimowy. Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na zadane pytania oraz angażowali się w policyjne zajęcia. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP w Tczewie.


Podczas spotkania mundurowa wyświetliła uczniom również film o tytule "Odpowiedzialność karna wśród osób nieletnich, który pomógł uświadomić młodych ludzi, jak można szybko popaść w konflikt z prawem.


Tczewscy policjanci cyklicznie prowadzą zajęcia profilaktyczne w szkołach wszystkich szczebli. Jest to część działań profilaktycznych na rzecz dzieci i młodzieży.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • Magiczna Szkoła_gość

  02.04.2022, 02:02

  Pierwsza Odsłona

  "Kontrowersja, kontrowersja, zawsze znajdzie trochę miejsca. A te rymy to nie kpiny - wokół błędną.....syny" tnij.tcz.pl/?u=4c4c29

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx0 
 • -1

  III_gość

  02.04.2022, 08:53

  http://www.youtube.com/watch?v=LkSa-4gxjXM

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx5 
 • +3

  Matka nastolatka_gość

  02.04.2022, 11:51

  przemoc i nienawiść

  No tak, przekaz hip-hop`owych pedałków może być inspiracją do przestępstw dla niedojrzałej młodzieży. Policja nie dostrzega w tym zjawisku niczego złego...

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +1

  gość_gość

  02.04.2022, 17:10

  to miasto to dno

  Zawsze jakieś głupkowate, dostosowane do poziomu inteligencji autorów komentarze na tej stronie muszą się pojawić.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx0.xx4 
 • gość_gość_gość

  03.04.2022, 09:20

  ...

  Zgadza się, ta szkoła nie potrafi sobie poradzić z kilkoma uczniami, mimo wielu zgłoszeń i rozmów rodziców innych dzieci z dyrekcją i kadrą pedagogiczną.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.