ZUOS buduje nową halę. Pozwoli na hermetyzację frakcji bio

Budowa nowej hali (fot. ZUOS)
Tczew - ZUOS buduje nową halę. Pozwoli na hermetyzację frakcji bio

zobacz galerię zdjęć: 2
Na terenie Zakładu Utylizacji i Odpadów Stałych trwa budowa nowej hali. Inwestycja ma pozwolić na odizolowanie systemu odpadów biodegradowalnych z działającej na terenie instalacji kompostowni. To we wnętrzu hali pozostaną nieprzyjemne zapachy, charakterystyczne dla frakcji bio.

Hala jest budowana nad segmentem podawania odpadów do instalacji przeznaczonej dla frakcji bio.

- Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie, mając na uwadze ciągły rozwój, przystąpił do hermetyzacji zewnętrznego segmentu podawania odpadów biodegradowalnych do kompostowani. Budowana hala pozwoli na zhermetyzowanie kolejnego segmentu zagospodarowania odpadów. Hala będzie również pełnić funkcję magazynową dla selektywnie zbieranych bioodpadów. - mówi Marcin Cejer, prezes ZUOS.

Hala będzie miała powierzchnię ponad 1000 m. kw. W 2019 roku ZUOS pozyskał środki na duży projekt, w ramach którego postała już stacja podawania odpadów biodegradowalnych. Budowa hali to kolejny krok, który ma pozwolić na wyizolowanie instalacji, co sprawi, że to właśnie w hali pozostaną nieprzyjemne zapachy, charakterystyczne dla frakcji bio.


Zadanie będzie kosztowało około 2 mln zł. Projekt współfinasowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i środowisko 2014-2020. Dofinansowanie unijne wynosi 68 % wartości całego Projektu.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (0)

  • Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...
KOMENTARZ DNIA