Policyjne spotkania z uczniami

Spotkania (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policyjne spotkania z uczniami

zobacz galerię zdjęć: 2
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie spotkała się z najmłodszymi uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 12. Wczorajsze spotkania odbyły się w ramach policyjnych działań "Uczę się bezpieczeństwa" w obszarze "Bezpieczny w sieci", podczas których omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a na koniec spotkania każdy pierwszoklasista otrzymał kamizelkę odblaskową.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wczoraj przeprowadziła spotkania pn. "Bezpieczny w sieci", które wpisują się w działania profilaktyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku "Uczę się bezpieczeństwa". Wczorajsze spotkania odbyły się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Tczewie.

- Podczas lekcji z uczniami policjantka mówiła o kodeksie dobrego zachowania w Internecie. W tym czasie przypomniano również dzieciom o zasadach dobrego wychowania, które również obowiązują w Internecie. Mundurowa ostrzegała pierwszoklasistów przed podawaniem swoich prywatnych danych, gdy korzystają ze stron internetowych. Dzieci dowiedziały się, że podając takie informacje, zawsze muszą zapytać o zgodę swoich rodziców. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Funkcjonariuszka uczulała dzieci na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Podkreślała, że nie można ufać osobom poznanym w sieci, ani też wierzyć we wszystko, co o sobie piszą lub mówią. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, że najlepiej korzystać z internetu wspólnie z rodzicami - to zapewni im bezpieczeństwo. Podczas lekcji bezpieczeństwa policjantka mówiła również dzieciom, że powinny grać w gry przeznaczone dla ich kategorii wiekowej.


Na zakończenie spotkań każdy uczestnik otrzymał kamizelkę odblaskową, która założona na ubranie na pewno zwiększy bezpieczeństwo małego uczestnika ruchu drogowego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -3

  zocha 321_gość_gość_gość

  05.02.2021, 14:14

  bezpieczeństwo

  A gdzie uczniowie maja maseczki? Bez komentarza..........

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx9.xx7 
 • +2

  Nun_gość

  05.02.2021, 22:54

  Bez komentarza

  Pani... dzieci na zajęciach maseczek nie muszą mieć. Dokładnie - trzeba było nie komentować i nie klepać głupot.

  Cytuj
  IP: 95.40.xx3.xx5 
  +4

  Ona_gość

  06.02.2021, 09:20

  Trzeba mieć nie równo pod sufitem by postulować naukę w maseczkach.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +3

  Ona_gość

  06.02.2021, 09:19

  Czy policjantka przed wizytą przeszła badania na covid?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +1

  Obywatel RP_gość_gość_gość

  07.02.2021, 20:56

  ????

  Podobno od tego roku będzie zmiana umundurowania. Ktoś może wie czy to prawda że zamiast orzełka na czapce będzie kaczka ??????

  Odpowiedz
  IP: 83.13.xx1.xx9 
 • +1

  Kinjo _gość

  08.02.2021, 08:36

  Nie, będzie błyskawica. A może nie? Czekaj! Logo PO będzie. To w ramach tolerancji. Żeby milicjanci i policjanci czuli się dobrze. Wszak stara prawda głosi "byłeś w zomo, byłeś w ormo, dzisiaj jesteś za platformą"

  Cytuj
  IP: 37.47.xx1.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.