Zmiany od 12 lutego. Co ogłosił rząd?

Koronawirus (fot. tcz.pl)
Tczew - Zmiany od 12 lutego. Co ogłosił rząd?
W ramach określonego reżimu sanitarnego rząd otwiera hotele, stoki, kina, teatry, baseny. Nowe zasady będą obowiązywały na razie przez dwa tygodnie. "Chcemy powoli i ostrożnie wracać do normalności, stale jednak przypominając, że pandemia trwa. Każdego dnia do szpitali trafiają nowi chorzy, niektórzy przegrywają walkę z wirusem." - tłumaczą przedstawiciele rządu.


Nowe zasady. Nadal w reżimie sanitarnym

- Luzujemy obostrzenia, ale na razie wprowadzamy łagodniejsze rozwiązania warunkowo - na dwa tygodnie. Najważniejsze dla nas są zdrowie i życie Polaków. Dlatego nadal - to bardzo ważne - obowiązują nas wszystkich zasady bezpieczeństwa. - czytamy na rządowej stronie.

NOWE OBOSTRZENIA - OD 12 LUTEGO DO 26 LUTEGO

Nadal obowiązuje reżim sanitarny
Hotele - dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe - zamknięte).
Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte - podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.
Stoki otwarte.
Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. - wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
Siłownie dalej zamknięte.
Restauracje - tak jak do tej pory - będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

Bezpieczeństwo nadal najważniejsze

Największe nadzieje na pokonanie pandemii daje szczepionka przeciwko Covid-19. Od 27 grudnia 2020 r. w ponad 5 tys. polskich punktach przeprowadzono ok. 1,5 mln szczepień. Najpierw szczepionki podawane są osobom z ośrodków zdrowia, tym, którzy są najbardziej narażeni na zachorowanie.

- Szczepimy także seniorów, a w przyszłym tygodniu zaczniemy podawać szczepionki nauczycielom. Na efekty szczepień trzeba jeszcze trochę poczekać, jesteśmy nadal na początku tego procesu. Dlatego teraz - dbajmy o siebie i innych.- dodają przedstawiciele rządu.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -2

  Dyl Sovizdrzał_gość

  05.02.2021, 13:51

  kakofonia

  Dylu dylu na badylu, Pitu pitu na szksypeczkach, Pitu pitu na sksypeczkach, Dylu, dylu na badylu i tak abarot, wkoło i wkoło i tak wkoło, tańcuj, tańcuj hop sa sa, prędzej prędzej tra la la

  Odpowiedz
  IP: 46.170.xx8.xx8 
 • +2

  Krol_gość_gość_gość_gość_gość__gość

  06.02.2021, 12:59

  Nic dodać nic ująć

  Cytuj
  IP: 109.131.xx2.xx0 
 • wizjoner_gość

  07.02.2021, 15:34

  nadchodzi koniec.

  Podsłuchana rozmowa tych ważnych:My pisowscy wybrani w wolnych wyborach z radością i uśmiechem na twarzy DOBIJEMY ten naród Polon. Dobrze nam zapłacili w szeklach bracia więksi ze wschodu. To jest kara dziejowa za wszystkie ich grzechy. Zaciskamy im paski na ich chudych już szyjach. Potem n chwilę luzujemy by myśleli ,ze ich ratujemy. Ale do końca 2021 przejmiemy wszystkie większe hotele, restauracje, siłownie, kluby i parki rozrywki. Oni nie mają się relaksować tylko zap na naszych warunkach. Zaszczepimy ich wmawiając im ,ze to pomoże , a nie pomoże bo mają powymierać. Wypuszczamy nasze pieski ze znakiem ss i oni myślą,że to obcy , ale to nasze szwadrony kłamstwa. Takie 5 kolumny lucyfera.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
 • -4

  Cześć _gość

  07.02.2021, 15:45

  Możesz wiedzieć że bzykam twoja żonę z wieżowca na suchych nawet się nie domyślasz rżne ją mocno i spust na ryj żeby futryny nie były podrapane jeleniu łosiu tak tak twoją żonę bzykam

  Odpowiedz
  IP: 46.15.xx2.xx2 
 • ANTYCOVIDIANIN_gość

  10.02.2021, 18:29

  CHOLOKAUST POLAKÓW 2020/2021

  NAJPIERW S-U-K-I-N-S-N-Y POZAMYKALI LUDZI W DOMOWYCH WIĘZIENIACH, ODMÓWILI IM DOSTĘPU DO OPIEKI MEDYCZNEJ, A TERAZ ZA POMOCĄ STRZYKAWKI MORDYJĄ POLAKÓW I SĄ ZDIWIENI ŻE TYLU LUDZI UMIERA!!! ZBRODNIARZE TACY JAK KACZTŃSKI, DUDA, MORAWIECKI, SZUMOWSKI, NIEDZIELSKI, GUT, SIMON I CAŁA RESZTA TEJ ZBRODNICZEJ BANDY, KTÓRA MA JUŻ PONAD 80 TYSIECY LUDZI NA SWYM SUMIENIU I UMOCZONE ŁAPY WE KRWI!!! !!! NIE TYLKO ZMKNELI LUDZI W DOMOWYCH WIĘZIENIACH ALE LIKWIDUJĄ LIDZIOM ICH BIZNESY, PRZEDSIĘBIORASTAWA, DOPROWADZAJĄC DO UPADKU EKONOMICZNEGO I ZDROWOTNEGO A NIEJEDNO- KROTNIE DO SAMOBÓJSTW. ZA TEN STAN RZECZY ODPOWIEDZIALNY JEST PREZYDENT POLSKI ANDRZEJ DUDA I JEGO PRZYD**AS MATEUSZ MORAWIECKI WRAZ CAŁUM OBOZEM RZADZĄCYM. SĄ TO BEZ WĄTPIENIA, ZBRODNIARZE I EUGENICY, KTÓRZY BEZ REFLEKSYJNIE DOKONUJA MORDU NA NARODZIE POLSKIM. LUDZIE POZBAWIENI SUMIENIA BEZDUSZI I BEZ SKRUPUŁÓW. SPRZEDALI SIĘ ONI BANKSTERSKIEMU SYSTEMOWI ZA 30 SREBRNIKÓW . SĄ NICZYM JUDASZE, GLOBALISTYCZNE BENKARTY, NEOKOMUNISTYCZNI BANDYCI, KTÓRZY SPRZEDALI POLSKĘ JUŻ WIELE LAT TEMU WSTĘPUJAC DO TEJ ZORGANIZOWANEJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ JAKIM JEST UNIA EUROPEJSKA !!! TA UMIJNA DZ**KA OSZUKAŁA NAS I OKRADŁA! ZOSTALIŚMY SPRZEDANI ZACHODNIM KORPORACJIM I ZAREJESTROWANI JAKO KORPORACJA OF PLAND. CZAS BY OBALIC TEN BEZPRAWNY RZAD CZAS BY POLSKA BYŁA TYLKO DLA POLAKÓW I TYCH KTÓRZY Z NIĄ SIĘ UTOŻSAMIAJĄ RESZTA WON NA MADAGASKAR LUB NA ARKTYKĘ. ALBO POD SCIANE! ZNISCZYLI DOSZCZĘTNIE TEN KRAJ, ZARABIAJĄC NA NASZYM NIESZCZEŚCIU BANDA ŁOTRÓW I ZŁODZIEJI I MORDECÓW!!!

  Odpowiedz
  IP: 178.36.xx7.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA