Policja ustala sprawców rozpylenia drażniącej substancji w dwóch szkołach

Nieznana substancja rozpylona w dwóch szkołach (fot. Tcz.pl)
Tczew - Policja ustala sprawców rozpylenia drażniącej substancji w dwóch szkołach
Policja ustala, kto stoi za wczorajszymi akcjami w dwóch tczewskich szkołach - po rozpyleniu drażniącej substancji ewakuowano uczniów i pracowników Zespołu Szkół Ekonomicznych. Interwencja służb była także konieczna w Szkole Podstawowej nr 1.

W przypadku SP 1 służby mają ułatwione zadanie - na miejscu znaleziono puszkę po gazie pieprzowym. Z policyjnych ustaleń wynika, że z rozpyleniem substancji w szkolnej ubikacji mogą mieć związek trzej uczniowie. Ustalić dokładny przebieg zdarzenia mają policyjne przesłuchania.

- Sprawą zajmują się funkcjonariusze z zespołu ds. nieletnich. Niewykluczone, że sprawa trafi do Sądu Rodzinnego - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Inaczej przedstawia się sprawa w przypadku Zespołu Szkół Ekonomicznych. Tutaj nie znaleziono puszki - substancji nie zidentyfikowała też przybyła na miejsce jednostka chemiczna z Gdyni. Wiadomo, że drażniąca substancja została rozpylona w toalecie na drugim piętrze budynku, skąd przedostała się na korytarz i do innych pomieszczeń, powodując u uczniów objawy w postaci kaszlu, bólu głowy i drapania w gardle.


- W przypadku ZSE sprawa jest poważniejsza - prowadzimy postępowanie do kątem art. 160 kk. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. W wyniku akcji bowiem jedna z osób wymagała hospitalizacji - dodaje asp. Krajewski.


Początkowo pomocy medycznej udzielano trzem osobom - ostatecznie jedna została przetransportowana do szpitala.

Drukuj
Prześlij dalej