Są środki na przebudowę mostku na Wierzycy

(fot. gniew.pl)
Są środki na przebudowę mostku na Wierzycy
Problemy związane ze złym stanem technicznym mostku na Wierzycy, z którymi od wielu lat boryka się gniewski samorząd, niedługo przejdą do historii. Wielokrotnie remontowany obiekt doczeka się kompleksowej odbudowy. Burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę w Urzędzie Marszałkowskim na dofinansowanie przebudowy mostku w wysokości 228 400 złotych.

Drewniany most drogowy na Wierzycy powstał w 2004 roku. Prawie 10 lat trwały postępowania administracyjne, których efektem była decyzja, że inwestycja jest samowolą budowlaną. Pojawiła się możliwość legalizacji działania po uiszczeniu kary i przygotowaniu właściwej dokumentacji technicznej. Opłata legalizacyjna wyniosła 187 500 zł. Dzięki staraniom burmistrza Macieja Czarneckiego w 2019 roku udało się umorzyć część z naliczonej opłaty, w wyniku czego w gminnym budżecie pozostało 126 000 zł.

Dziś drewniany mostek stoi przed wielką szansą na odzyskanie nowego blasku. Pozyskane środki pozwolą na realizację długo wyczekiwanej inwestycji, która doskonale wpisuje się w dalszy rozwój sieci turystycznej w Gniewie. Obiekt jest bowiem znakomitym punktem widokowym sprzyjającym organizacji plenerów malarskich i zdjęciowych, a także stanowi istotny punkt na Wiślanej Trasie Rowerowej. Zadania zrealizowane ma zostać do końca 2023 roku.

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu. Gniewski samorząd wspierały w działaniach: Józef Sarnowski Członek Zarządu Województwa Pomorskiego, Anna Kloskowska Koordynator Zespołu ds. projektów infrastrukturalnych w Urzędzie Marszałkowskim, Prezes stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Wstęga Kociewia" Bogdan Badziong oraz kierownik biura organizacji Marek Modrzejewski, sołtys sołectwa Nicponia Alojzy Klimczak, radni Rady Miejskiej w Gniewie Aleksandra Szramka i Andrzej Solecki oraz pracownicy gniewskiego urzędu.


Przyznane Gminie Gniew środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER". Dofinansowanie na realizację inwestycji gniewski samorząd pozyskał za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia".

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -3

  lis_gość

  12.08.2022, 08:56

  molo mi w głowie

  Podobno już Morawiecki przelał kasę na odbudowę Mola Lisewskiego , kiedy pierwsze prace ....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.