Tłumy mieszkańców na promocji kolejnego "Albumu Tczewskiego"

Prezentacja albumu (fot. Jacek Cherek)
Tczew - Tłumy mieszkańców na promocji kolejnego "Albumu Tczewskiego"

zobacz galerię zdjęć: 11
Za nami pierwsza prezentacja najnowszej książki Józefa Golickiego "Album Tczewski. Fotografie po 1945 roku - 5". Promocja cieszyła się wielkim zainteresowaniem tczewian. W sali konferencyjnej Fabryki Sztuk zjawiło się ponad 100 osób.

Autor przedstawił idee powstania cyklu "Album Tczewski. Fotografie" i ogólne założenia tworzenia poszczególnych zeszytów tej serii wydawniczej. Józef Golicki przypomniał, że "Album Tczewski. Fotografie" został zapoczątkowany 5 lat temu, w grudniu 2013 roku. Do tej pory ukazało się 5 publikacji z cyklu "Album Tczewski. Fotografie do 1945 roku" i 5 książek z serii "Album Tczewski. Fotografie po 1945 roku". Publikacje otrzymały główne nagrody w kategorii "Obrazy Kociewia" i w edycji książki pomorskiej (albumy) na Kociewskich Targach Wydawniczych i Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej.

Książki z serii "Fotografie" mają ten sam format i szatę graficzną i składają się z 3 rozdziałów, zatytułowanych mieszkańcy, miasto, wydarzenia. Najnowsza publikacja liczy 144 strony i zawiera ponad 170 zdjęć Tczewa i jego mieszkańców. Każda fotografia jest podpisana, opisana. Szerzej objaśnione są wydarzenia związane z prezentowanym zdjęciem.

"Album Tczewski. Fotografie" jest opowieścią o losach miasta i jego mieszkańców. Opowieścią, której wątki fabularne i dokumentalne są budowane, tworzone i rozwijane w kolejnych publikacjach. "Album Tczewski. Fotografie" pokazuje dzieje osób, rodzin, organizacji, szkół, zakładów pracy. Pojawiają się w nim wydarzenia, zdarzenia doniosłe i prozaiczne dotyczące wszelkich przejawów życia rodzinnego i społecznego. Generalnie chodzi o ochronienie, aby nie odeszło w zapomnienie, nie pogrążyło się w mrokach niepamięci, to wszystko, co świadczy o historii Tczewa, o jego tożsamości, niepowtarzalności i wyjątkowości.


Autor w swoich publikacjach wykorzystuje przede wszystkim fotografie zgromadzone, pozyskane z prywatnych zbiorów, archiwów tczewian. Dlatego prosi mieszkańców o udostępnienie swoich rodzinnych zdjęć w celu wykorzystania w kolejnych książkach z cyklu "Album Tczewski. Fotografie". Wszystkich zainteresowanych prosi o kontakt - Józef Golicki, tel. 692 311 363

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA