Majówka w policyjnych statystykach

Kontrola policji (fot. Tcz.pl)
Tczew - Majówka w policyjnych statystykach
Długi weekend majowy to czas wytężonej pracy dla policjantów, szczególnie tych zajmujących się bezpieczeństwem na drogach. Mundurowi przez okres "majówki 2022" pracowali na miejscu jednego wypadku drogowego oraz 5 kolizji. Ponadto stróże prawa ujawnili na naszych drogach 8 kierujących, którzy nie mieli uprawnień do kierowania, a także jednego kierującego w stanie nietrzeźwości, któremu zatrzymali prawo jazdy.

Podczas minionego długiego weekendu majowego tczewscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego oraz w miejscach 5 kolizji drogowych.

- Wytężona praca mundurowych, zwiększenie ilości patroli oraz zaostrzenie kar za wykroczenia w ruchu drogowym przyczyniły się do tego, że nikt podczas trwania długiego weekendu majowego nie zginął na drogach powiatu tczewskiego. - mówi mł. asp. Krzysztof Górski z zespołu prasowego tczewskiej policji.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność na drodze oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kierowanie pojazdem bez posiadania do tego uprawnień jest zagrożone karą mandatu do 5 tys. zł, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  Evans_gość

  04.05.2022, 19:53

  "Wytężona praca mundurowych, zwiększenie ilości patroli oraz zaostrzenie kar za wykroczenia w ruchu drogowym przyczyniły się do tego, że nikt podczas trwania długiego weekendu majowego nie zginął na drogach powiatu tczewskiego." Nie przypisujcie sobie zbyt wiele bo nie ma podstaw, żeby twierdzić że wspomniany efekt został osiągnięty poprzez wymienione działania...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx4 
 • +5

  Obywatel RP_gość_gość_gość

  04.05.2022, 21:54

  Żenada

  Zaostrzenie kar??? Za przekroczenie 30 km/h z uśmiechem wręcza tobie 1500zl. Ale jak kibole blokują A1 i stwarzają zagrożenie życia biegając między autami to mają tak nasrane w gaciach ze spisują dają pouczenie i zezwalają jechać dalej. Nasza Policja to niedouczeni harcerze, 5 Policjantów żeby obezwładnić jednego człowieka, aż żal patrzeć.

  Odpowiedz
  IP: 83.13.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA