Policjanci spotkali się z zuchami

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci spotkali się z zuchami
Wczoraj tczewscy policjanci spotkali się z Gromadą Zuchową z tczewskiego hufca ZHP. Funkcjonariusze podczas spotkania z zuchami opowiadali o swojej pracy oraz mówili o bezpieczeństwie drogowym. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz w ramach akcji "Świeć przykładem" tczewscy policjanci wręczyli dzieciom elementy odblaskowe.

14 października br. policjanci zostali zaproszeni do siedziby Gromady Zuchowej z tczewskiego hufca ZHP. Podczas spotkania funkcjonariusze mówili o swojej pracy oraz pokazali specjalistyczny radiowóz wydziału ruchu drogowego. W trakcie spotkania z zuchami mundurowi mówili również o bezpieczeństwie na drodze. To spotkanie wpisało się w ramy ogólnopolskiej akcji "Świeć przykładem", której celem jest zachęcanie niechronionych uczestników ruchu drogowego, a przede wszystkim pieszych, do korzystania z odblasków.

- Policjanci podkreślali, że elementy odblaskowe powinny być założone w takim miejscu, by były widoczne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. Nosić je należy więc na plecach, w okolicach klatki piersiowej, albo na wysokości dłoni i kolan. Pieszym, idącym lewą stroną pobocza, zaleca się noszenie odblasków na prawej lub lewej nodze. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew.


Stróże prawa wszystkim zuchom wręczyli opaski odblaskowe, które po założeniu na odzież na pewno zwiększą ich bezpieczeństwo podczas poruszania się w ruchu drogowym. Przypominamy, że pieszy, który porusza się po ciemnej drodze lub w miejscach niedoświetlonych bez odblasków jest praktycznie niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości około 30 metrów. Natomiast jeśli pieszy posiada elementy odblaskowe, kierowca powinien go zauważyć już z odległości ponad 150 metrów. Dlatego "Świećmy przykładem", bo nawet mały odblask może uratować życie.


Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  kkk_gość

  15.10.2021, 14:34

  http://www.youtube.com/watch?v=Jf29i96f90E

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx4.xx7 
 • +5

  Jacek 8888_gość

  15.10.2021, 15:15

  Fajna dupka :)

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx4 
 • +2

  Kinjo_gość

  17.10.2021, 08:01

  Szkoda, że nie ma akcji rozdawania odblasków pieszym

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.