Rozlicz PIT przez Internet, wybierz PIT online!

(fot. mat. prasowe)
Rozlicz PIT przez Internet, wybierz PIT online!
Komputery towarzyszą nam prawie w każdej dziedzinie życia. Korzystają z nich zarówno osoby młode jak i dojrzałe. Coraz częściej nasi dziadkowie i babcie siedzą przed monitorami laptopów, żeby przeczytać najświeższe wiadomości, porozmawiać z rodziną i znajomymi na SKYPIE, obejrzeć film. Co roku coraz większa liczba osób składa deklaracje PIT online, czyli rozlicza się z urzędem skarbowym bez użycia papieru, stania w kolejkach, wypełniając deklaracje podatkowe w zaciszu domowym i wreszcie przesyłając je do właściwego urzędu skarbowego przez Internet. Rozliczenie PIT online staje się coraz bardziej popularne i nie należy się temu dziwić. Dane Ministerstwa Finansów wskazują, że do końca 2016 roku wpłynęło ponad 62 miliony dokumentów wypełnionych przez Internet. Rozliczenie PIT online ma wiele zalet.

Programy do rozliczania PIT online.

Wiele portali podatkowych oferuje bezpłatne programy do rozliczeń PIT online . Są to aplikacje przygotowane specjalnie z myślą o osobach nie mających na co dzień do czynienia z podatkami lecz podatnikami tylko raz w roku składającymi zeznanie PIT. Zadaniem programów jest więc przeprowadzenia podatnika krok po kroku przez proces wypełniania deklaracji podatkowych PIT online. To, co do niedawna sprawiało trudności wszystkim płacącym podatki, stało się proste: wybór odpowiednich deklaracji i załączników, wpisywanie danych w odpowiednie pola formularza... to wszystko wykona za nas program do rozliczenia PIT online po udzieleniu na wstępie odpowiedzi na kilka zadanych pytań.

Kolejną zaletą wypełniania PIT online jest ograniczona praktycznie do zera, możliwość popełnienia pomyłki w obliczeniu podatku. Dzięki programom do rozliczania PIT online wszelkie rachunki, wprowadzanie danych adresowych urzędów skarbowych wykonywane są przez program. Dzieje się tak, dzięki udostępnionej w marcu 2016 r. przez Ministerstwo Finansów usłudze wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR). Usługa oferowana przez Ministerstwo Finansów uruchamiana jest zazwyczaj w marcu, ponieważ jej podstawą są dane otrzymane od pracodawców składających informacje podatkowe za poprzedni rok (tak więc dostępna w marcu 2017 roku usługa dotyczyć będzie roku podatkowego 2016). Programy służące do rozliczania PIT online dają możliwość zintegrowania elektronicznej wersji wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego z wypełnianą przez nas deklaracją. Daje to ogromną oszczędność czasu, ponieważ sporo informacji, takich jak: dane pracodawcy, osiągnięte dochody, dane podatnika, itp. jest już wprowadzonych w odpowiednie rubryki dokumentu. PFR daje podatnikowi propozycję rozliczenia rocznego PIT. To nieoceniona pomoc przy składaniu zeznania podatkowego, ponieważ podatnik nie musi wypełniać zeznania podatkowego samodzielnie - robi to za niego administracja podatkowa. Z propozycji rozliczenia rocznego przygotowanego przez administrację podatkową, podatnik może skorzystać lub nie. Jeśli podatnik skorzysta z usługi PFR to powinien sprawdzić poprawność danych wykazanych w udostępnionym zeznaniu oraz podpisać i wysłać deklarację. Może także uzupełnić zeznanie o ulgi - np. na dzieci, rehabilitacyjną i inne odliczenia, oraz kwotę 1% dla wskazaną przez siebie Organizację Pożytku Publicznego.  Wstępnie wypełnione zeznanie pozwala nie tylko uniknąć błędów związanych z przepisywaniem danych z informacji od płatników. To także wygoda, prostota i szybkość.


Artykuł powstał we współpracy z portalem PITax.pl Łatwe podatki, oferującym nie tylko możliwość bezpłatnego rozliczenia podatku PIT, ale także dostęp do ogromnej bazy wiedzy podatkowej i pomocy ze strony zespołu doświadczonych ekspertów i doradców podatkowych.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA