Yerba mate - wszystko co musisz wiedzieć

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Yerba mate - wszystko co musisz wiedzieć
Yerba mate to napój, po który Polacy sięgają coraz chętniej. Picie naparu yerba mate wiąże się z pewnym rytuałem. Dzięki temu picie yerby pozwala nie tylko czerpać korzyści zdrowotne, ale też pomaga się zrelaksować i cieszyć małymi, codziennymi rzeczami. Jeśli chcesz zacząć pić yerba mate, dobrze jest zaopatrzyć się w tykwę, czyli naczynko do parzenia, a także bombillę, czyli rurkę filtrującą napar. Paragwajska yerba mate jest nie tylko bardzo smacznym napojem, ale także zdrowym. Jeśli chcesz wiedzieć na ten temat więcej, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. 

1. Co to jest yerba mate?
2. Jakie właściwości ma yerba mate?
3. Jak pić yerba mate? 


Co to jest yerba mate?


Yerba mate to rodzaj aromatycznego naparu. Przyrządzany jest z rośliny, która nazywa się ostrokrzew paragwajski. Miejsce jej pochodzenia to Ameryka Południowa. Napar yerba mate cieszyć się tam ogromną popularnością już od wieków. Susz yerba mate z ostrokrzewu paragwajskiego zawiera wiele doskonałych dla zdrowia witamin, minerałów i antyoksydantów. Istnieją różne rodzaje yerba mate, które różnią się od siebie smakiem i cechami charakterystycznymi. Jak smakuje yerba mate? Ma wyrazisty, lekko ziemisty smak z delikatną goryczką. Smak konkretnego suszu zależy od charakteru plantacji, gleby, technologii uprawy, a także późniejsze obróbki. Wiele różnych rodzajów oferuje sklep yerba mate Poyerbani.pl

Jakie właściwości ma yerba mate?


Właściwości yerba mate są nieocenione. Przede wszystkim napar delikatnie i naturalnie pobudza. Należy pamiętać, że yerba mate zawiera kofeinę, która pomimo tego, że jest naturalna, to jednak należy spożywać ją z ostrożnością. Jak jeszcze działa yerba mate? Właściwości zdrowotne yerba mate obejmują także wsparcie przemiany materii i pomoc w redukcji wagi. Yerba wpływa także na obniżenie poziomu cholesterolu. Podnosi odporność organizmu i poprawia koncentrację. Yerba mate cechuje się także pozytywnym wpływem na układ sercowy, a także cały organizm człowieka. 

Jak pić yerba mate?

Picie yerba mate to prawdziwy rytuał. Dostępne są specjalne zestawy do yerba mate , które zawierają niezbędne elementy. Do picia yerba mate potrzebny jest nie tylko sam susz, ale także tykwa i bombilla. Zakupienie pełnego zestawu pozwoli czerpać pełnię przyjemności i korzyści prozdrowotnych. Dodatkowo jest to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Jak wygląda parzenie yerby? Do naczynia należy włożyć rurkę, a następnie wsypać susz do objętości około 3/4 tykwy. Woda do zalania suszu powinna być przegotowana i wystudzona do około 70-75 ?C. Pełnia smaku ujawnia się po około 3-5 minutach.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej