Remont w MBP coraz bardziej zaawansowany

(fot. Jacek Cherek)
Tczew - Remont w MBP coraz bardziej zaawansowany
W głównym budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul J. Dąbrowskiego trwa remont. Co wykonano do tej pory?

Od listopada ub. roku trwa gruntowna przebudowa zabytkowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6.

- Obecnie w bibliotece prowadzone są następujące prace: przygotowanie warstw izolacyjnych pod posadzki parteru i piwnic, zbrojenie posadzek parteru i piwnic, betonowanie posadzek, prace termomodernizacyjne ścian zewnętrznych od środka oraz układanie instalacji sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.- W wyremontowanym budynku urządzone zostaną nowe sale spotkań warsztatowych i integracyjnych, duża sala konferencyjna (z ruchomą ścianą), mediateka (do odsłuchiwania zbiorów audio, płyt). Zbudowana zostanie winda zewnętrzna dla osób niepełnosprawnych (widoczna od strony ul. Kościuszki). Na poddaszu będą sale wystawiennicze. Zwiększy się powierzchnia magazynowa, przebudowane będą pomieszczenia biurowe, przebudowane wszystkie instalacje wewnętrzne.


Zadanie, na zlecenie Gminy Miejskiej Tczew, wykonuje wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego ELBUD Gdańsk S.A. Koszt inwestycji to 7 mln zł. Termin wykonania zadania mija z końcem października.


Zadanie jest dofinansowane w z funduszy unijnych i realizowane w ramach projektu "Miasto od-nowa - rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie", w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Drukuj
Prześlij dalej