Chcesz szybko nauczyć się języka polskiego? Postaw na kursy!

Chcesz szybko nauczyć się języka polskiego? Postaw na kursy!
Dla cudzoziemców przyjeżdżających na stałe do Polski jedną z największych trudności zwykle jest język. Ciężko odnaleźć się w codziennym życiu, znaleźć dobrze płatną pracę, a tym bardziej podnosić swoje kompetencje. Również załatwienie codziennych spraw okazuje się wyzwaniem. Aby życie w Polsce stało się łatwiejsze, zdecydowanie trzeba nauczyć się języka. Na szczęście na efekty nie trzeba czekać latami - przy wyborze odpowiedniego kursu zmiany są widoczne już po kilku tygodniach!
 
Jak uczyć się języka polskiego?
Gdy już zapadnie decyzja o nauce, wiele osób sięga po tradycyjne metody. Ale czy to dobre rozwiązanie? 
 
System szkolny, oparty na podręcznikach i zapamiętywaniu dużej listy słówek wcale nie sprawdzi się w praktyce. Tak samo jak rozwiązywanie kolejnych zadań z gramatyki. W ten sposób można poszerzyć wiedzę. Wciąż ma się jednak problemy z mówieniem i rozumieniem. 
 

Najważniejszym celem nauki jest umiejętność prowadzenia codziennych rozmów. Dzięki temu można czuć się w Polsce komfortowo i podnosić jakość swojego życia. Nie ma się poczucia zagubienia, a zdobytą wiedzę można utrwalać w praktyce. Widoczne postępy motywują natomiast do dalszego działania i tak z dnia na dzień efekty są coraz lepsze. 
 
Dlaczego warto pójść na kurs języka polskiego? 
Kursy wykorzystują zupełnie inne podejście do nauki niż pozostałe metody. W tym przypadku stawia się na komunikację. A przecież to właśnie ona powinna być priorytetem. Kursanci od samego początku uczą się wykorzystywać język w praktyce. Już kilkadziesiąt godzin takiej nauki może znacznie zmienić to, jak czują się w kraju. 
 
Żeby jednak efekty były tak zadowalające, trzeba znaleźć odpowiedni kurs. Najważniejsze, by był prowadzony przez doświadczonych nauczycieli, dostosowany do stopnia zaawansowania kursanta i przekazywał najważniejsze informacje.
 
Akademickie Centrum Języka Polskiego UG - https://polski.ug.edu.pl  opracowało kursy zgodne z tymi założeniami. Zdobyta wiedza ma przede wszystkim ułatwić cudzoziemcom codzienne funkcjonowanie i komunikację. 
 
Kursy są prowadzone na poziomach od A1 do C1. Każdy może więc dopasować poziom do swoich umiejętności. Zajęcia prowadzą natomiast lektorzy z doświadczeniem w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Doskonale wiedzą więc, jakie metody nauczania sprawdzą się najlepiej u cudzoziemców. 
 
Kursanci mogą wybierać spomiędzy kilku kursów o różnej intensywności. Dzięki temu z łatwością dopasują zajęcia do swoich dodatkowych obowiązków i planu dnia. Tym samym nauka możliwa jest dla każdego. Nie ma więc na co czekać - warto zapoznać się z ofertą od UG już teraz!
 

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  bomba_gość_gość

  21.02.2023, 04:24

  by wielu nie kłamało

  Polecam bardzo portal banbye/kropka/com. Czemu tu szyfrem? Bo tylko tam bez cenzury. Jeden z niewielu rzeczywiście polskich portali i źródeł informacji nieosiągalnej w mediach masowych dla plebsu!

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx5.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.