Policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych

policja, kajdanki (fot. tczew.policja.gov.pl)
Policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych
W ostatnich dniach mundurowi z Pelplina zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród nich był 38-letni mężczyzna ukrywający się od roku za granicą za niedotrzymanie obowiązku związanego ze środkiem zabezpieczającym. Podczas kolejnego zatrzymania policjantów wspierali funkcjonariusze Straży Miejskiej, aby zabezpieczyć zwierzęta, które były pod opieką poszukiwanego 63-latka. Mężczyzna miał do odbycia karę 3 miesięcy pozbawienia wolności za naruszenie nietykalności. Trzeci zatrzymany mężczyzna kolejne 9 miesięcy spędzi w więzieniu za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Policjanci prowadzą cykliczne działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Mobilizują wtedy siły, by na podstawie posiadanych informacji sprawdzać miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Mundurowi również w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby, ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy są poszukiwane. W minionym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie zrealizowali poszukiwania wobec trzech osób.

- Wśród zatrzymanych był 38-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, który miał do odbycia karę 3 miesięcy pozbawienia wolności za niedotrzymanie obowiązku związanego ze środkiem zabezpieczającym. Mężczyzna od roku ukrywał się za granicą kraju i zmieniał adresy. Kolejny poszukiwany to 63-latek zatrzymany przez mundurowych w miejscu zamieszkania. W przeprowadzeniu czynności mundurowym wsparcia udzielili funkcjonariusze Straży Miejskiej z Pelplina. Mężczyzna opiekował się 32 świniami, 3 kurami, kogutem oraz psem. Funkcjonariusze zadbali o zwierzęta do momentu przejęcia opieki przez wyznaczoną osobę. 63-latek trafił na 3 miesiące do zakładu karnego za naruszenie nietykalności. Trzeci to 47-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego poszukiwany do odbycia kary 9 miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.

Dzięki skutecznym działaniom policjantów wszystkie zatrzymane osoby zostały przewiezione do zakładu karnego.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +2

  qq_gość

  20.02.2023, 14:57

  a to bandziorki te pelpsiniaki :D

  Odpowiedz
  IP: 46.175.xx6.xx8 
 • +17

  .._gość

  20.02.2023, 15:22

  ..

  ..dlaczego nie ma nigdzie informacji, że tczewska radna potrąciła kobietę na suchostrzygach w czwartek??????????

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • +10

  Gość _gość

  20.02.2023, 17:33

  Na układy nie ma rady .

  Cytuj
  IP: 83.8.xx3.xx5 
  +7

  Franczesko _gość

  20.02.2023, 20:17

  Ponieważ obowiązuje w tej gazetce czy jak to zwać obowiązuje cenzura i niestety wszyscy się nie załapią na artykuł

  Cytuj
  IP: 95.41.xxx.xx1 
 • +6

  Kila_gość

  20.02.2023, 21:37

  A co z pobitym na smierc na czyzykowsiej? Az spuchniety od kijow. Rowniez cisza?

  Odpowiedz
  IP: 88.156.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.