Tak będzie wyglądać gniewska ławka zakochanych

(fot. gniew.pl)
Tczew - Tak będzie wyglądać gniewska ławka zakochanych
Rozstrzygnięto ogłoszony 14 lutego z inicjatywy burmistrza Macieja Czarneckiego, konkurs na ławkę zakochanych. Decyzją jury konkursowego pod przewodnictwem Zastępcy Burmistrza Joanny Kamińskiej w konkursie zwyciężył projekt Żanety Janickiej z Gdyni.

Do konkursu nadesłano łącznie 11 prac. Były wśród nich ręczne szkice i rysunki, ale nie zabrakło także profesjonalnie przygotowanych wizualizacji gniewskiej ławki zakochanych. Z uwagi na spore zainteresowanie konkursem i wyrównany poziom prac, komisja konkursowa, poza główną nagrodą, przyznała także drugie i trzecie miejsca, a także kilka wyróżnień.

I tak zwycięzcą zabawy została gdynianka Żaneta Janicka. Drugie miejsce przyznano Paulinie Kamce z Gniewu, a trzecie Karolinie Mrówczyńskiej z Kwidzyna. Wyróżnienia przyznano Martynie Kolasiewicz z Gdańska, Lesławowi Turowi z Gniewu oraz Krzysztofowi Ciarkowskiemu również mieszkańcowi Gniewu. Na konkurs wpłynęła także praca, która choć nie spełniała warunków regulaminu konkursowego, ujęła jury, które postanowiło przyznać młodej gniewiance Nikoli Bielskiej nagrodę specjalną.

- Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym konkursie. Miło nam poinformować, że zwycięski projekt zostanie wykonany przez lokalnych artystów kowali podczas Pokazu Kucia Artystycznego, który odbędzie się w sierpniu w Gniewie. Gotowa ławka zostanie następnie ulokowana w jednej z części Starego Miasta tak, aby mogła służyć mieszkańcom i turystom, odwiedzającym Gniew. Niech piękne historie miłosne Jana i Marysieńki będą inspiracją dla zakochanych, którzy jeszcze w tym roku zasiądą na tej wyjątkowej ławce - mówi Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska, przewodnicząca konkursowego jury.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • Anex_gość

  19.03.2019, 08:40

  ławeczka

  Piękna - godna miana ławeczki zakochanych : )

  Odpowiedz
  IP: 87.251.xx4.xx6 
 • +2

  gość_gość

  19.03.2019, 09:18

  ławeczka

  Piękna! Z klimatem i uśmiechem :)

  Odpowiedz
  IP: 83.15.xx3.xx5 
 • +1

  Daryn_gość

  19.03.2019, 12:26

  ???? ?? ??????????? ?? ????, ? ??? ????? ? ????? ?????? ? ?????

  Odpowiedz
  IP: 85.222.xx7.xx2 
 • -2

  Karolina34_gość

  19.03.2019, 16:26

  Ławeczka. Co jeszcze nie wymyślą

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx0.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.