Dzieci wracają do szkół. Ministerstwo podało wytyczne

Szkoła, tablet, nauka
Tczew - Dzieci wracają do szkół. Ministerstwo podało wytyczne
W poniedziałek (18.01) dzieci z klas I-III wracają do szkół. Powrót będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia przygotowało specjalne wytyczne dla szkół. Co się z w nich znalazło?

Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Z dokumentu wynika, że do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji. Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej - zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Obowiązuje ogólna zasada - każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami. Sale muszą być wietrzone i często dezynfekowane.

Zapoznać się z wytycznymi można się tutaj.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +6

  Ona_gość

  14.01.2021, 11:55

  Jedyna rozsądna rzecz to szczepienia nauczycieli i zakup do szkół przepływowych lamp odkażających takich jak w szpitalach. Lampy z osłoniętą świetlówka dezynfekującą powietrze mogące działać cały czas w obecności ludzi, o dużej wydajności na godzinę, zamontować taką lampę w każdej klasie i po problemie. Rozsądni rodzice powinni zawnioskować do szkół o przeznaczenie na ten cel składki na komitet rodzicielski czy przeprowadzić zbiórkę celową, koszt lampy w detalu to maks 1500zł, gdyby szkoła zamawiała więcej byłoby to o wiele mniej. Po co wydawać na jakieś bzdury jak można na rzecz konkretnie wpływającą na poprawę bezpieczeństwa dzieci, dorosłych, rodzin.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx8 
 • -4

  Aga_gość_gość

  14.01.2021, 12:39

  Rozsądna?????????? Rozsądni rodzice, składki?????????? Dla mnie rozsądnie to żyć normalnie!!!

  Cytuj
  IP: 37.47.xx3.xx2 
 • +2

  ..._gość

  14.01.2021, 18:34

  Powrót dzieci do szkół.

  Najpierw nauczyciele powinni zostać zaszczepieni...Dzieci powinny zostać w domach przynajmniej do końca stycznia...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA