Zatrzymany nietrzeźwy kierowca uszkodził drzwi od innego samochodu

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Zatrzymany nietrzeźwy kierowca uszkodził drzwi od innego samochodu
Policjanci zatrzymali 34-letniego kierowcę fiata, który nietrzeźwy przyjechał samochodem na stacje paliw. Nietrzeźwy kierowca przed policyjną kontrolą, wysiadając ze swojego samochodu, uszkodził drzwi od peugeota. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że obywatel Ukrainy miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd.

23 lutego br. przed godziną 12.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który miał uszkodzić drzwi od samochodu na jednej ze stacji paliw.

- Wysłani na miejsce funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego ustalili, że 34-letni kierowca fiata podczas wysiadania ze swojego samochodu, uszkodził drzwi od stojącego obok peugeota. Podczas rozmowy z 34-letnim obywatelem Ukrainy policjanci wyraźnie wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu, a fiat trafił na policyjny parking. Stróże prawa zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Wczoraj po wytrzeźwieniu 34-latka śledczy przedstawili zarzuty dotyczące kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kierowca pożegna się na trzy lata z prawem jazdy oraz czeka go dotkliwa kara finansowa. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.


Drukuj
Prześlij dalej