Festiwal Muzyczny UnderGramy

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
21
08.2021
Sobota
Tczew - Festiwal Muzyczny UnderGramy
Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie już po raz dziesiąty organizuje Festiwal Muzyczny UnderGramy! (w roku 2020 odbyła się edycja online - UnderGramy 9.5).

- Tegoroczna edycja przeniesiona zostaje do Parku za CKiS, położonego przy ul. Wyszyńskiego 10. Festiwal odbędzie się 21 sierpnia 2021 r. o godz. 18:00.- informuje CKiS - UNDERGRAMY to konkurs przeznaczony dla zespołów amatorskich, nieposiadających kontraktu płytowego. Głównym celem Festiwalu jest promocja ciekawych, nieznanych grup z nurtu szeroko pojętej alternatywy (rock, blues, reggae, metal itp.). Zespoły muzyczne mają ponadto szanse zaprezentować się przed profesjonalnym Jury i zaproszoną przez nas gwiazdą. UNDERGRAMY ma ukazać, iż w Polsce powstaje wiele ciekawych projektów muzycznych, które z różnych względów nie wypływają do tzw. mainstreamu. Z roku na rok Festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W poprzednich latach otrzymaliśmy zgłoszenia od ponad 400 zespołów amatorskich z 45 polskich miast oraz z zagranicy! W celu urozmaicenia i podniesienia rangi UNDERGRAMY, corocznie zapraszamy wybitnych twórców polskiej sceny artystycznej. W tym roku (oprócz zespołów konkursowych) usłyszymy grupy APORIA oraz TIDES FROM NEBULA.


Szczegóły konkursu dostępne na stronie www.undergramy.pl

APORIA


Aporia - screamo/posthardcore [Tczew/Gdańsk]. To tylko określenie, które pewnie nie odzwierciedla wszystkich inspiracji, które można znaleźć w ich muzyce. Zespół jest w przeddzień wydania najnowszego albumu "Strefy Graniczne". Krążek opowiada o granicach. O tych, które przekraczamy na co dzień. O tych, które przekroczyliśmy w przeszłości. O tych, które powinniśmy przekroczyć, oraz o tych, do których nie powinniśmy się nigdy zbliżyć.
Zespół ma na swoim koncie cztery płyty (w tym split z zespołem Dobry Dzień) oraz udział w różnorodnych kompilacjach. Jedna z wcześniejszych płyt zespołu "Gdzieś Pomiędzy" została wydana w Polsce przez Pasażer Records i w Rosji przez They Live! Records.
Kapela ma za sobą koncerty i trasy po Polsce, Rosji, Białorusi, Ukrainie, Litwie oraz Niemczech.
Koncert w Tczewie jest jednym z pierwszych, na których będzie można usłyszeć utwory z nowego materiału.

TIDES FROM NEBULA

Istnieją od 2008 roku, jako jeden z nielicznych polskich zespołów, któremu udało się zbudować imponujące portfolio koncertów zagranicznych zdobywając renomę i uznanie na mapie całej Europy. Pięć instrumentalnych albumów (Aura, Earthshine, Eternal Movement, Safehaven, From Voodoo To Zen) konsekwentnie opowiada muzyczną historię, która nie potrzebuje słów, aby dotrzeć do słuchacza. Ostatnim albumem wdarli się na trzecie miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Koncerty Tides From Nebula to za każdym razem duża dawka energii.  

Tides From Nebula to:

Maciej Karbowski - gitara, klawisze
Przemek Węglowski- bas
Tomasz Stołowski - perkusja

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -2

  SWIADOMOŚĆ_gość_gość

  21.08.2021, 00:00

  BROŃ BIOLOGICZNA

  tnij.tcz.pl/?u=35b19d

  Odpowiedz
  IP: 178.36.xx5.xx5 
 • Artur Wirkus_gość

  21.08.2021, 13:52

  Odpowiedź

  Wszedłem w link i co to ma wspólnego z Undergramy? Jedynie fakt iż ktoś doznaje spazmów politycznych nie oznacza że inni muszą... Ale debili nie sieją tylko uświadamiają się w tym swoim sposobem przekazu...

  Cytuj
  IP: 188.47.xx7.xx1 
 • -2

  mieszkaniec_gość

  21.08.2021, 19:00

  under

  Obraz nędzy i rozpaczy polskiej muzyki. Żal tego słuchać. Czy te szarpidruty zapłaciły za możliwośc wystepu ? Tego mozna posłuchać mając 1.5 promila alko we krwi lub po wyjaraniu stu gramów marychy. OK, dla hejterów, mam ukończona szkołę muzyczną , tak tez wiem o czym napisałem.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx7 
 • oj_gość_gość_gość

  24.08.2021, 08:33

  Dla twojej wiadomości płytę zespołu Tides from Nebula wyprodukował znany na całym świecie kompozytor Zbigniew Preisner który niestety nie skończył żadnej szkoły muzycznej tak jak ty... ale docenia to co inni robią i nie jest takim ignorantem. Życzę bardziej pozytywnego nastawienia albo może sam coś zrób jakiś koncert lub inną imprezę która będzie bardziej Ci odpowiadać. Wydarzeń w tym mieście brakuje więc pole do popisu masz i może użyjesz umiejętności z szkoły muzycznej...

  Cytuj
  IP: 46.171.xx7.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA