Wraca możliwość wyrabiania paszportu

Paszport (fot. tcz.pl)
Tczew - Wraca możliwość wyrabiania paszportu
Od najbliższego poniedziałku (25.05) wraca możliwość wyrabianie paszportu w Tczewie. W związku z pandemią będą obowiązywać pewne obostrzenia.

O problemach tych, którym skończyła się ważność dokumentu uprawiającego do zagranicznych podróży informowaliśmy tutaj - Problemy z wyrobieniem paszportu. Urzędnicy chcą znać cel wyjazdu. Terenowy punkt paszportowy w Tczewie (placówka podlega pod wojewodę - Pomorski Urząd Wojewódzki) nie pobiera na razie nowych wniosków o wydanie paszportu. Od 25 maja 2020 r. Starostwo Powiatowe w Tczewie wznawia obsługę bezpośrednią w zakresie przyjmowania wniosków paszportowych i odbioru paszportów.

- Wizyty klientów będą odbywać się wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej. Prosimy o nieprzychodzenie do urzędu bez wyznaczonej wizyty. -mówi Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie. - Pracownik Biura Paszportowego poinformuje telefonicznie o wszystkich procedurach związanych z przyjmowaniem wniosków paszportowych i odbioru paszportów.


Z uwagi na konieczność zachowania obowiązujących rygorów sanitarnych, mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19, niezbędne będzie zachowanie dwumetrowych odstępów między osobami oraz ich obecność w masce (zdjęcie maski nastąpi wyłącznie na żądanie pracownika w celu identyfikacji). Należy stosować również wystawione, ogólnodostępne płyny do dezynfekcji rąk.


Rezerwacji wizyt można dokonywać w godzinach pracy urzędu.

Numery telefonów:
58 77 34 865
58 77 34 875

Kasa w Starostwie Powiatowym w Tczewie jest nieczynna do odwołania.

Nr konta, na które należy wpłacać opłaty paszportowe:
NBP O/Gdańsk
07 1010 1140 0169 1322 3100 0000
Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku
z dopiskiem:
"opłata paszportowa" + imię i nazwisko osoby ubiegającej się o paszport

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • misiek_gość

    22.05.2020, 12:26

    Dla mnie to jest śmieszne, co ci urzędnicy tak się bronią od klientów i tak w ogóle że drzwi zamknięte.

    Odpowiedz
    IP: 83.21.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.