Miny przeciwpiechotne, granat ręczny - znalezisko na terenie dawnej jednostki

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Miny przeciwpiechotne, granat ręczny - znalezisko na terenie dawnej jednostki
Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów na terenie byłej jednostki wojskowej w Tczewie. Mundurowi, po otrzymaniu zgłoszenia o niebezpiecznym znalezisku, zabezpieczyli to miejsce i wezwali saperów. Funkcjonariusze przypominają, że po odnalezieniu niewybuchu nie należy ich dotykać, a tym bardziej przenosić. W przypadku znalezienia takich przedmiotów należy niezwłocznie powiadomić Policję.

Wczoraj po godzinie 18.00 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu przez osobę niewybuchów w centru miasta. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz ustalił, że niewybuchy znalezione zostały przez osobę na terenie byłej jednostki wojskowej.

- Na miejsce został skierowany najbliższy patrol, który potwierdził niebezpieczne znalezisko. Stróże prawa natychmiast zabezpieczyli teren w obrębie znalezionych niewybuchów. Policjant przeszkolony w zakresie rozpoznania minersko - pirotechnicznego ustalił, że odnalezione przedmioty to 9 min przeciwpiechotnych, dwie kostki materiału pirotechnicznego oraz granat ręczny f1. Dzisiaj niebezpieczne znaleziska zostały przekazane saperom z jednostki wojskowej w Elblągu, którzy je zneutralizują. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Policjanci apelują do wszystkich osób, które ujawnią takie niewybuchy, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosili, odkopywali oraz przemieszczali w inne miejsce. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Fin_gość

  21.05.2020, 20:35

  Kocborowo zamkniete?

  Wlaszczyk co tam zostawiles po sobie a potem uciekles do Turcji

  Odpowiedz
  IP: 188.29.xx4.xx0 
 • Emil_gość

  21.08.2020, 15:31

  Otwarte

  ale komplet mają

  Cytuj
  IP: 178.252.xxx.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.