W Pelplinie powstanie Rada Gospodarcza

(fot. mat. prasowe)
Tczew - W Pelplinie powstanie Rada Gospodarcza
18 marca z inicjatywy burmistrza miasta i gminy Pelplin Mirosława Chyły odbyło się spotkanie robocze w sprawie powołania Rady Gospodarczej przy Burmistrzu Miasta i Gminy Pelplin. Zaproszeni goście dyskutowali na temat zadań Rady oraz kierunków jej dziania.

Rada Gospodarcza będzie pełniła funkcję opiniodawcze i konsultacyjno-doradcze w zakresie spraw związanych z rozwojem gospodarczym gminy. Zapewni ona udział przedstawicieli środowisk gospodarczych i otoczenia biznesu w kształtowaniu polityki gospodarczej Gminy Pelplin, a także rozwoju przedsiębiorczości na jego obszarze.

-
Podczas spotkania dyskutowano również na temat zmian w szkolnictwie zawodowym oraz kształcenia młodzieży w zawodach deficytowych. Wskazano na konieczność przeprowadzenia na terenie Gminy Pelplin diagnozy zapotrzebowania na zawody i specjalności, która ułatwiłaby uczniom ostatnich klas szkół podstawowych wybór dalszej ścieżki edukacji oraz podjęcia decyzji o kierunku przyszłego rozwoju zawodowego. - informuje Konrad Mania, Specjalista ds. kontaktu z mediami i PR Urzędu Miasta i Gminy Pelplin.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  Tczewianka_gość

  23.03.2019, 19:02

  pytanie

  A jaki rzekomo rozwija się tam biznes???

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx5.xx4 
 • +3

  olo_gość

  24.03.2019, 07:58

  Zero i inwestycji gospodarczych .Miasto śpi od wojny

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.