Wieczór z kulturą irlandzką w CKiS

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
23
03.2019
Sobota
Tczew - Wieczór z kulturą irlandzką w CKiS
Centrum Kultury i Sztuki serdecznie zaprasza na Beltaine & Glendalough - Muzyka i Taniec - muzyczne widowisko będące połączeniem irlandzkiej i bretońskiej muzyki oraz irlandzkiego tańca na żywo.

Beltaine & Glendalough - Muzyka i Taniec
23 marca 2019 godz. 19.00
sala widowiskowa CKiS
Bilety: 40 zł*
* Zniżki zgodnie z Regulaminem promocji CKiS

muzykaitaniec.beltaine.pl


Beltaine to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny neofolkowej.
Główną inspiracją dla muzyków zawsze była szeroko pojęta muzyka tradycyjna (world/celtic), ale zespół eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością. Wchodząc w dialog ze współczesnymi brzmieniami i romansując z elektroniką, zespół intryguje nowatorskim odniesieniem do muzyki celtyckiej.
Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.
http://www.beltaine.pl/


Glendalough to jeden z najdłużej istniejących zespołów irlandzkich na polskiej scenie tanecznej. Działa nieprzerwanie od 2003 roku a ich umiejętności i doświadczenie sceniczne zostały wielokrotnie potwierdzone przez miejsca zajmowane na podiach międzynarodowych zawodów tanecznych.
Regularnie występują w Polsce i za granicą, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Szwecji*. *Łączą style taneczne, szukając nowych możliwości wykorzystania tradycyjnego tańca irlandzkiego. Wykonują delikatny balet irlandzki i widowiskowy step, a ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami, takimi jak tango argentyńskie, flamenco, taniec ludowy, tribal czy jazz.
http://www.glendalough.pl/Drukuj
Prześlij dalej