Żarłoczny motyl atakuje dęby. Będą opryski

Brudnica nieparka (fot. Didier Descouens/Wikimedia Commons)
Tczew - Żarłoczny motyl atakuje dęby. Będą opryski
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku informuje, że w związku z wystąpieniem szkodnika drzew brudnicy nieparki - motyla nocnego stanowiącego zagrożenie alei dębowej zostanie wykonany oprysk drzew przydrożnych.

Oprysk zostanie wykonany z wykorzystaniem środka biologicznego, który jest dedykowany do zwalczania jedynie brudnicy nieparki. Produkt, który zostanie zastosowany jest niepatogenny dla ludzi i zwierząt domowych czy gospodarskich, jednak u osób szczególnie wrażliwych mogą pojawić się objawy alergii i nadwrażliwości.

Czas trwania prac zaplanowany został na kilka do kilkunastu godzin w ciągu jednego dnia, na przełomie maja i czerwca. W trakcie wykonywania prac przy użyciu opryskiwacza ciągnikowego nastąpią utrudnienia w ruchu na DW nr 230 na odcinku Kursztyn - Cierzpice (ok. 4 km). Przejezdność na drodze zostanie utrzymana, natomiast czasowo będzie wprowadzony ruch wahadłowy.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • 88888_gość_gość

  30.05.2019, 07:22

  Wyleciało mi to do pokoju ostatnio obrzydlistwo i do tego agresywne

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx4.xx6 
 • Oj_gość_gość_gość

  30.05.2019, 14:53

  Hodujesz i wypuszczasz że ci WYLECIAŁO?

  Cytuj
  IP: 46.171.xx7.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA