Policjanci przypominali o szkodliwości dopalaczy

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci przypominali o szkodliwości dopalaczy
Tczewska policjantka w ramach kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji "Narkotyki i dopalacze zabijają" spotkała się z uczniami klas 6 i 7 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w tym mieście. Mundurowa mówiła o niebezpieczeństwie związanym z zażywania dopalaczy i narkotyków.

W zeszłym tygodniu w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji "Narkotyki i dopalacze zabijają" policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z uczniami klas 6 i 7 w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Św. Ojca Pio w Tczewie. W trakcie prelekcji policjantka mówiła o niebezpieczeństwie związanym z zażywania dopalaczy i narkotyków. Funkcjonariuszka uświadamiała uczniów, że dla produkujących i sprzedających dopalacze nie liczy się ludzkie życie, a jedynie szybki zysk. Policjantka apelowała do młodych ludzi, aby stanowczo odmawiali, gdy ktoś proponuje zażycie dopalaczy. Należy pamiętać, że dopalacze to trucizna, która zażyta nawet w najmniejszej ilości może mieć tragiczne skutki. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.

- Dodatkowo po zażyciu dopalaczy lekarze mają bardzo utrudnioną pomoc takim osobom, gdyż nie wiadomo jakie niebezpieczne środki chemiczne znalazły się w dopalaczach. - ostrzega asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  gość_gość

  14.05.2019, 13:24

  widać, że młodzież zainteresowana..... może podano im dobre i sprawdzone źródła by uniknąć problemów zdrowotnych.....starych dilów nie ruszają......czemu ....$$$$

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.