"Przedsiębiorca Roku 2020" - sprawdź, do kogo powędrowały nagrody

Nagrody rozdane (fot. M. Mykowska)
Tczew - "Przedsiębiorca Roku 2020" - sprawdź, do kogo powędrowały nagrody

zobacz galerię zdjęć: 1
You cafe sp. z o.o., restauracja "Pod Orłem", HMS, Etac i Metrix Metal - to firmy nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu "Przedsiębiorca Roku". Nagrody wręczono w środę (17.02) w tczewskim ratuszu.

Zakończyła się IX edycja konkursu "Przedsiębiorca roku 2020" - nagrody przyznawane są corocznie przez Prezydenta Miasta Tczewa dla wyróżniających się na tczewskim rynku przedsiębiorców.

- Rozstrzygnięcie tej edycji konkursu planowane było na koniec stycznia br. podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Tczewie, niestety trwająca epidemia Covid-19 zmieniła nasze plany, dlatego też rozstrzygnięcie odbyło się w kameralnej formule podczas spotkania z prezydentem w dniu 17 lutego br. - informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie - Po raz kolejny nagrodziliśmy przedsiębiorców w kilku kategoriach, mikro oraz małe przedsiębiorstwa, a także debiut roku, inwestycja i inwestor roku. Pod uwagę braliśmy następujące kryteria: Kryteriami w tegorocznej edycji konkursu były: solidność i jakość poparte dobrą opinią klientów, dbanie o zachowanie tradycji rzemieślniczej, kupieckiej etc., posiadanie innych znaczących wyróżnień lub/i odnoszenie innych sukcesów o charakterze gospodarczym, zaangażowanie w sprawy miasta, CSR - społeczna odpowiedzialność biznesu, dbałość o środowisko naturalne, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii lub prowadzenie gospodarki obiegu zamkniętego.


Do kogo powędrowały nagrody?


Przedsiębiorca roku w kat. debiut roku: You cafe sp. z o.o.

Wszyscy znamy markę "YOU" głównie za sprawą restauracji na Placu Hallera 20, która dział już na rynku 4 rok. Właściciele marki "YOU" są mocno zaangażowany w wiele inicjatyw społecznych i gospodarczych prowadząc działalność gastronomiczną na terenie Starego Miasta. W minionym roku wprowadził na rynek "Tczewską Kawę" pod marką "YOU-cafe", dostępną również w dedykowanym sklepie online: https://youcafe.pl/ jest to świetny przykład lokalnego produktu promującego miasto. Latem prowadzi wspólnie z Biznes Punkt w Tczewie - ogródek YOU z Food Truck przy ul. Chłodnej. Wspiera również działalność i rozwój ekonomii społecznej przy spółdzielni HECA Tczewskich Kurierach Rowerowych oraz Fundacji To i Co.

Przedsiębiorca roku w kat. mikroprzedsiębiorca: Restauracja "Pod Orłem" s. c.

Restauracja "Pod orłem" działa w Tczewie przy ul. Gdańskiej 49 lok. 1 od ponad 30 lat i przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Jest to najstarszy lokal gastronomiczny w Tczewie. Wyróżnia się dbałością o tradycje rzemieślnicze i standard obsługi klienta, a ponadto podtrzymuje rodzinne tradycje rzemieślnicze.

Przedsiębiorca roku w kat. małe i średnie przedsiębiorstwa: HMS s.c.

Spółka HMS s.c. działa w Tczewie przy ulicy Jagiellońskiej 55U od ponad 10 lat, zajmuje się nadzorami i inspekcjami przemysłowymi, skanowaniem 3D-wielkogabarytowym. W minionym roku uruchomiła laboratorium antykorozyjne. Ponadto prowadzi audyty wytwórców oraz podwykonawców, a także szkolenia i egzaminy certyfikacyjne TUV. Posiada certyfikat ISO 9001:2015. Prowadzi również oddział zamiejscowy w Szczecinie. Podmiot stale się rozwija i zatrudnia nowych pracowników, dla kolejnych projektów. Bardzo ambitnie podchodzi do nowych technologii i korzysta z wielu projektów dofinansowanych ze środków UE w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych Województwa Pomorskiego 2014-2020 oraz Inteligentnego Rozwoju MŚP 2014-2020.
Przedsiębiorca roku w kat. Inwestycja / Inwestor roku Etac Poland sp. z o.o.

W roku 2017 na terenie Tczewa swoje środki ulokował szwedzki inwestor Etac. W roku 2020 do użytku oddano zakład produkcyjny przy ul. Kapitana Mamerta Stankiewicza 1. Nowoczesny zakład spełnia wysokie normy jakości i bezpieczeństwa. Inwestycja grupy Etac w Polsce, kosztowała około 60 mln. zł. Etac jest pierwszą firmą w Polsce, której przyznano najbardziej prestiżowy platynowy certyfikat DGNB, a ponadto ISO 13485:2016 oraz ISO 14001:2015. W planach firmy jest już rozbudowa zakładu, który obecne zatrudnienie to około 70 pracowników, a docelowo zatrudnienie może wynieść około 200 osób. Podmiot współpracuje z lokalnymi firmami i dostawcami usług. Produkty firmy Etac są ukierunkowane na krótko i długoterminową opiekę domową, szpitale lub inną formę opieki medycznej. Pozwalają użytkownikom czerpać przyjemność z przebywania w domu przy zachowaniu optymalnej aktywności, zapewniając jednocześnie optymalne warunki pracy dla opiekunów. Zapewniają pomoc w codziennym życiu, wspomagają ludzi w ich codziennych, rutynowych czynnościach, takich jak chociażby codzienna toaleta i kąpiel, sprytne produkty sprawiające, że codzienne czynności stają się łatwiejsze.

Przedsiębiorca roku w kat. Inwestycja / Inwestor roku: Metrix Metal sp. z o.o.

Firma od 1993 roku obecna na tczewskim rynku (początek MATECH Sp. z o.o. przy ul. Piaskowej 3), zajmuje się obróbką metali, stale rozwija park maszynowy i wdraża nowe technologie. Pod koniec 2019 roku przeniosła swoją działalność pod nowy adres na ul. Kapitana Mamerta Stankiewicza 3 , gdzie powstała nowa hala produkcyjna. Inwestycja kosztowała około 25 mln. zł. Zatrudnienie sięga obecnie około 170 pracowników. Firma może poszczycić się certyfikatem spawalniczym EN 1090-2, poziom EXC 2; certyfikat ISO 3834-2; certyfikat EN15085-2 poziom CL2; certyfikat ISO 14001 oraz ISO 9001.

- Dziękujemy uczestnikom konkursu, gratulujemy wszystkim tegorocznym laureatom, życząc dalszych sukcesów. Dziękujemy również kapitule konkursu oraz naszym partnerom: Cech Rzemiosł Różnych w Tczewie, Regionalnej Izbie Gospodarczej Pomorza o/Tczew oraz Pracodawcom Pomorza o/ Tczew. - dodaje Mykowska.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (11)
dodaj komentarz

 • +10

  Despicable me gosc_gość

  17.02.2021, 17:42

  Śmiech na sali

  Śmiać mi się chce jak czytam taki artykuł. To jest taka pokazowa prezydenta poblockiego że w Tczewie się inwestuje i daje się ludziom nowe miejsca pracy? Restauracja pod orłem to tylko logo na ulicy gdańskiej, a sama restauracja świeci pustkami. A metrix to zakład pracy gdzie się dostaniesz jak kogoś masz w środku.. Z chwilą jak wyprowadzilem się z tego patologicznego miasta i mieszkam w pod poznaniem to widać różnicę chociażby w samych zarobkach.. W Tczewie od lat się nie inwestuje.. To miasto emerytów,pijakow i cwaniakow.. Każdy kto mądry wyjeżdża stamtąd.. Weź się Pan panie poblocki za to miasto.. Taka dziura jak Starogard Gdański ma większą galerie niż Tczew...

  Odpowiedz
  IP: 77.65.xx8.xx0 
 • +10

  Łupaszko_gość_gość

  17.02.2021, 18:13

  '' a'la long"

  W metrixie to jeszcze komuną śmierdzi..... Nie rozumiem jak taka firma może być nagradzana w kapitaliźmie...

  Cytuj
  IP: 37.47.xx1.xx6 
  +3

  Marian_gość

  17.02.2021, 20:15

  Święta prawda

  Napisał szczerą prawdę a ja dodam tylko jeszcze ze you zamawiając herbatę dostajesz wodę już z cytryną i wtedy ciężko zaparzyć herbatę:( wypadałoby by przeszkolić personel

  Cytuj
  IP: 109.207.xx1.xx3 
  +3

  EkO_gość

  18.02.2021, 08:27

  dokładnie

  nie wiem jakim cudem Metrix może dostać taką nagrodę. To jakiś niesmaczny żart.

  Cytuj
  IP: 82.160.xx7.xx5 
  -2

  Tczewianin _gość_gość

  18.02.2021, 14:21

  No patrzcie ludzie..

  taki "światowiec",a nie ma nic innego do roboty pod Poznaniem,jak śledzić co też się dzieje ,w tym "patologicznym? regionie(bo Starogard to też dziura).Chyba,że chodzi o Wronki,skąd niedaleko do Poznania.

  Cytuj
  IP: 95.51.xx9.xx3 
  -1

  Tczewianin _gość_gość

  18.02.2021, 14:24

  Aha,jeszcze jedno..

  Nazwiska piszemy z Dużej litery,no chyba ,że POD POZNANIEM jest inaczej.

  Cytuj
  IP: 95.51.xx9.xx3 
 • +2

  Klient_gość

  18.02.2021, 09:35

  Panie Maćku, szczere gratulacje

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx3.xx5 
 • Franc_gość_gość

  18.02.2021, 09:41

  "nie wiem jakim cudem Metrix może dostać taką nagrodę. To jakiś niesmaczny żart."

  jak to jakim po prostu popiera PnP

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx2.xx2 
 • +3

  gość_gość

  18.02.2021, 12:38

  nagradzani

  Chciał bym by nasze miasto kwitło...ale śledząc losy firm nagradzanych w większości przypadków nie można powiedzieć, że odnoszą sukcesy... po prostu są.... choć części już nie ma.... Giną jak tczewska starówka...P. Prezydencie, Sz. Radni czas działać.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • +2

  Anty Łupaszki_gość

  18.02.2021, 13:30

  Niektórzy sami siebie nie rozumieją a co dopiero otaczający świat

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx2.xx5 
 • +2

  Łupaszko_gość_gość

  18.02.2021, 14:30

  '' a'la long"

  tczewska patologia - konfidenci, głąby bez szkoły, i rude kity BUHhaha

  Cytuj
  IP: 37.47.xx1.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.