Zmodernizowany podnośnik trafił do jednostki OSP w Pelplinie

(fot. Marcin Kosiecki)
Tczew - Zmodernizowany podnośnik trafił do jednostki OSP w Pelplinie
Jednostka OSP w Pelplinie odebrała samochód pożarniczy specjalny - Podnośnik SH 18P - po modernizacji. Jest to samochód, który był na stanie OSP Pelplin, ale ze względu na wyeksploatowanie został całkowicie zmodernizowany w celu skutecznej i bezpiecznej pracy strażaków. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 307 500,00 zł, z czego 300 tys zł. pokrył samorząd Gminy Pelplin oraz 7,5 tys zł jednostka OSP Pelplin. To bez wątpienia ogromny prezent dla pelplińskich strażaków, stanowiący podziękowanie za ich dotychczasową służbę oraz pozwalający w jeszcze bardziej efektywny i sprawny sposób podejmować akcje ratowniczo-gaśnicze przez jednostkę OSP w Pelplinie.

To bardzo długo wyczekiwana i niejednokrotnie przesuwana inwestycja, bez realizacji której dalsze zapewnienie bezpieczeństwa dla naszych mieszkańców byłoby bardzo trudne.

- Mimo trudnej sytuacji kryzysowej, udało się zabezpieczyć środki budżetowe i zmodernizować, a właściwie to pozyskać prawie kompletnie nowy podnośnik. Mam nadzieję że sprzęt będzie długie lata wspomagał w działaniu naszych ochotników z OSP. Sprzęt ten pozwoli efektywnie i sprawnie przeprowadzać liczne akcje ratowniczo-gaśnicze, ratując tym samym wiele ludzkich istnień. Każdy z nas bowiem wie, że największą wartością jest zdrowie i życie drugiego człowieka - powiedział Mirosław Chyła, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin.


Ze względu na bliskie położenie z autostradą A1 oraz dwoma miastami powiatowymi - Tczewem i Starogardem Gdańskim, jednostka OSP w Pelplinie rocznie obsługuje ponad 230 zdarzeń, w większości ratowniczo-gaśniczych. Pracujący tam strażacy w pełni oddają się swojej służbie niosąc pomoc innym z narażeniem swojego zdrowia i życia. To bardzo ważna i strategiczna placówka, mająca ogromny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Pelplina, najbliższej okolicy oraz użytkowników pobliskich dróg, w tym Autostrady A1. Zakupiony samochód pozwoli efektywnie i sprawnie przeprowadzać liczne akcje ratowniczo-gaśnicze, ratując tym samym wiele ludzkich istnień.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -5

  .._gość

  17.06.2020, 09:32

  ..

  ..wszystko elegancko, powinno się dbać o kwestię bezpieczeństwa. Ale, napiszcie jak wygląda wyposażenie innych okolicznych OSP..

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • +8

  Gość_gość_gość

  17.06.2020, 11:59

  ??

  Wygląda proporcjonalnie do liczby wyjazdów do zdarzeń w roku i co za tym idzie wyszkolenia strażaków

  Odpowiedz
  IP: 205.201.xx5.xx3 
 • Michał_gość

  17.06.2020, 12:18

  Wygląda super! Nowa buda, podwozie i silnik też?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx6 
 • Marcin_gość_gość_gość_gość

  17.06.2020, 23:31

  Silnik tez a podwozie jest to samo ale po remoncie.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx5.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.