Policjanci spotkali się z pierwszoklasistami

Policjanci spotkali się dziećmi (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci spotkali się z pierwszoklasistami

zobacz galerię zdjęć: 3
W ramach kontynuowanych pomorskich działań profilaktycznych "Uczę się bezpieczeństwa" tczewscy policjanci spotkali się wczoraj z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie. Mundurowi podczas spotkania podsumowali wiedzę z wrześniowych spotkań, podczas których była mowa o bezpieczeństwie podczas drogi do szkoły. Na koniec prowadzonej lekcji stróże prawa zachęcili młodych ludzi do uczestnictwa w konkursie plastycznym w ramach tego projektu.

Wczoraj (14 listopada br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie realizując działania profilaktyczne pn. "Uczę się bezpieczeństwa" powtórnie spotkali się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie. Tematem przewodnim policyjnej lekcji było bezpieczeństwo w drodze do szkoły.

- W trakcie prowadzonych zajęć funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, jak prawidłowo pieszy powinien poruszać się po drodze oraz co bezwzględnie trzeba zrobić, aby bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych. Mundurowi zwracali uwagę na noszenie odblasków, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok. Dzieci dowiedziały się od policjantów, że poruszanie się poboczem z nawet najmniejszym odblaskiem może uratować życie pieszemu, a w porze wieczorowo-nocnej poza obszarem zabudowanym jest obowiązkowe. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Na koniec wczorajszego spotkania stróże prawa zachęcali pierwszoklasistów do udziału w konkursie plastycznym podsumowującym całe działania profilaktyczne pn. "Uczę się bezpieczeństwa". Policjanci planują kolejne spotkania w ramach tej inicjatywy, podczas których będą edukować pierwszoklasistów jak zapobiegać zagrożeniom, z jakimi mogą się spotkać na obecnym etapie swojego życia.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Justyna _gość

  16.11.2019, 09:15

  I czego się Policjanci nauczyli?

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx5.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.