Wielkimi krokami zbliża się IN MEMORIAM Festiwal Grzegorza Ciechowskiego

Wielkimi krokami zbliża się IN MEMORIAM Festiwal Grzegorza Ciechowskiego. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 23-24 sierpnia.

IN MEMORIAM Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbywa się w Tczewie od 2002 roku. Po nagłej, niespodziewanej śmierci Grzegorza Ciechowskiego (w grudniu 2001 roku) postanowiono organizować, w rodzinnym mieście artysty, imprezy upamiętniające tą wybitną postać polskiej kultury popularnej, upowszechniające jego twórczość i promujące młodych wokalistów oraz muzyków. Od 2006 roku w ramach Festiwalu odbywa się Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, w którym artyści proponują własne interpretacje, aranżacje utworów z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego.

Pomimo skromnego budżetu Festiwal ma duże grono zwolenników. Oprócz przyjaciół, kolegów artysty i mieszkańców Tczewa w imprezie uczestniczą fani twórczości Grzegorza Ciechowskiego z Polski, a nawet z zagranicy. Utwory artysty opracowują, aranżują i potem wykonują muzycy z Warszawy, Łodzi, Poznania, Trójmiasta, Lublina, Wrocławia, Torunia, Zielonej Góry, Krakowa, Szczecina, Bydgoszczy, Katowic i wielu mniejszych miast. Te piosenki potem na stałe wchodzą do repertuaru uczestników Festiwalu.


- Dzięki naszym działaniom z muzyką i poezją Grzegorza Ciechowskiego zmierzyło się wiele znanych zespołów i wokalistów: Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Maciej Maleńczuk, Jorgos Skolias, Ryszard "Tymon" Tymański, Krzysztof Kiljański, Paulina Przybysz, Tomek Makowiecki, Monika Brodka, Krzysztof Zalewski, Myslovitz, Cool Kids of Death, Muchy, Damian Ukeje, Ralph Kaminski, Adam Wendt, Vienio, KAYAH, a także aktorzy scen trójmiejskich, krakowskich i warszawskich, młodzi jazzmani. W Festiwalu dotychczas wzięło udział kilkuset muzyków, dziesiątki zespołów i wokalistów. - mówi Józef Golicki, organizator imprezy.

Jurorami Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego są, między innymi, muzycy związani z Grzegorzem Ciechowskim: Sławomir Ciesielski, Adam Wendt. Imprezę od początku wspiera Samorząd Miasta Tczewa. Festiwalowi patronuje i funduje nagrody: Marszałek Województwa pomorskiego, Prezydent Tczewa, Prezydent Gdańska, Starosta Tczewski i fanklub "Republika Marzeń".

BIAŁO-CZARNA PARADA w ramach In Memoriam XVII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego

Od jakiegoś czasu w naszej ojczyźnie jest czas przemarszów, manifestacji, zgromadzeń, organizowanych dla poparcia czegoś lub przeciw czemuś. Takich, które naszą społeczność antagonizują i dzielą, niestety. Ale wcale tak być nie musi. My organizatorzy In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego, dnia 23.08.2018, na biało-czarną paradę ulicami naszego urokliwego miasta, zapraszamy wszystkich, bez względu na poglądy polityczne, wyznanie, kolor skóry, oczu, wiek, status społeczny, czy orientację seksualną.

Gorąco zapraszamy tych pozytywnie zakręconych i tych którzy dopiero zakręcić się chcą, wyglądając, wyczekując odpowiedniej ku temu sposobności. Zapraszamy osoby, które znają i cenią twórczość artystyczną naszego wybitnego kolegi, także osoby, które chciałyby ją poznać. Zapraszamy osoby, które chciałyby tchnąć ducha dobrej, spontanicznej zabawy w mury naszego bardzo poważnego miasta.

Wszystkich, którzy odpowiedzą na nasz apel, prosimy o przybycie w garderobie nawiązującej do barw "Republiki", to znaczy mającej biało-czarne akcenty. A nie zapomnijcie przynieść ze sobą dobrego humoru, jak również odpowiednich akcesoriów w postaci np. flag, transparentów, zwierząt, czapek, parasoli, kokardek, chustek, czy kto co tam wymyśli. Zabierzcie ze sobą również instrumenty oraz inne dźwiękorobne przedmioty.

Serdecznie zapraszamy!!!


Więcej o imprezie w najbliższych dniach.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +2

  izabel_gość

  10.08.2018, 13:45

  jakie to nudne ten cały Ciechowski

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx5 
 • +3

  TT_gość

  10.08.2018, 14:11

  T

  K*zwa mamy okazję się czymś wybić, pokazać w kraju, impreza na poziomie, a cały czas ten hejt na Ciechowskiego... No oka nie wyjmiesz. ;)) Typowy Tczew i jego mieszkańcy... Sam bym się nie przyznał do takich

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx0 
 • MAX_gość

  10.08.2018, 14:46

  Justynę Steczkowską bym posłuchał . Dla niej Grzegorz komponował kawałki.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx8.xx3 
 • Ziomal z tczewa_gość

  10.08.2018, 17:30

  Po co

  Grzegorz zawsze mówił że nie jest z Tczewa tylko z Torunia to po co te zabawy w memorian

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xx7 
 • +4

  Henio_gość_gość

  10.08.2018, 18:17

  brak piwa na festiwalu!

  Super ! Tylko brakuje ostatnio ogródków z piwem podczas festiwalu.Tu prośba do Pana Golickiego żeby pomyślał i o tym!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx7 
 • -2

  disco polo_gość

  11.08.2018, 15:47

  na trzeźwo się nie da go słuchać, to prawda , trzeba pić...jakie miasto taki festiwal...

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • +1

  JAN_gość

  13.08.2018, 15:28

  x

  Ciechowski nie miał żadnego związku z Tczewem ani się do niego nie przyznawał więc przestańcie ciągle się na niego powoływac

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.