Video mapping na ścianie budynku Urzędu Miejskiego w Tczewie

18 sierpnia w Tczewie, na ścianie budynku Urzędu Miejskiego, o godzinie 22:00 zmierzą się światło z dźwiękiem, złudzenia z rzeczywistością w technologii mappingu 3D +.

Spektakularne przedstawienie wizualne, składające się ze specjalnie zaprojektowanych wizualizacji i trójwymiarowych animacji będzie można zobaczyć już 18 sierpnia na ścianach Urzędu Miejskiego w Tczewie.Wyjątkowe widowisko łączące ze sobą muzykę, światło i dźwięk jest częścią akcji "Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć - zrób cytologię", realizowanej przez COPERNICUS PL Sp. z o.o.

Video mapping rozpocznie się o godzinie 22:00 i wyświetlony zostanie na tylnej elewacji Urzędu Miejskiego (od strony parkingu). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

- Tylko niecałe 30% procent mieszkanek województwa pomorskiego zgłasza się na profilaktyczne badania cytologiczne. W powiecie tczewskim te wyniki są jeszcze niższe i wynoszą zaledwie 23,5%. Edukacyjny video mapping to niestandardowe rozwiązanie promocyjne, ale wierzymy, że właśnie takie innowacyjne podejście pomoże zwrócić uwagę na ten problem. - podkreślił Marek Białonoga, koordynator projektu.


Akcja jest częścią projektu pn. "Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego". Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Celem projektu jest zwiększenie świadomości odnośnie wysokiej skuteczności i potrzeby wykonywania badań cytologicznych. Rak szyjki macicy jest obecnie szóstym pod względem częstości zachorowań nowotworem u kobiet w Polsce, a ponieważ choroba wykrywana jest zbyt późno,
umieralność z jego powodu jest w naszym kraju o 50% wyższa niż przeciętna dla krajów Unii Europejskiej. Dlatego niezbędna jest edukacja w tym zakresie, szczególnie wśród kobiet w wieku 25-59 lat, które są aktywne zawodowo oraz kobiet, które nigdy nie wykonały badań cytologicznych.

By skorzystać z darmowych badań, wystarczy zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub zadzwonić pod numer 58 727 01 30.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +5

  stop z apelem smolenskim_gość

  17.08.2018, 13:25

  mam nadzieje, ze 1 wrzesnia nie bedzie apelu smolenskiego , przeciez to nie miesiecznica, gdyby nawet probowano odczytac beda zaklocenia

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx5.xx2 
 • +1

  szkarłatny_kalafior

  17.08.2018, 14:01

  1 września to data szczególna

  Jeśli nie masz zamiaru uszanować tej symbolicznej daty to odpuść sobie obchody i nie zatruwaj powietrza. Miej odrobinę szacunku dla tych, którzy walczyli o twoją wolność.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +7

  glos ludu_gość

  17.08.2018, 16:52

  fakt, 1 wrzesien to data szczegolna i nie czas i miejsce na apel smolenki, jak to w 2017r zrobil Macierewicz, mam nadzieje, ze tym razem to nie bedzie powtorka z rozrywki, gdzie Macierewicz odsuwa harcerza w inne miejsce, WSTYD i Hanba nie tylko dla poleglych zolnierzy

  Cytuj
  IP: 37.201.xx5.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.