Wiślana Odyseja. Wysprzątali brzeg królowej polskich rzek

Wiślana Odyseja (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Wiślana Odyseja. Wysprzątali brzeg królowej polskich rzek

zobacz galerię zdjęć: 2
Rozpoczęty 10 września pod spichrzami na alei Królowej Jadwigi (Błonia Nadwiślańskie) w Grudziądzu 9 etap Wiślanej Odysei, zakończył się 11 września w Tczewie - w Przystani Wodnej (Marinie) przy ul. Nad Wisłą. Śmieci zostały zebrane przez ekologa Dominika Dobrowolskiego (pomysłodawcę Odysei) i lokalnych ekowolontariuszy. Nadwiślańskie tereny lśnią czystością!


Podczas wizyty w Tczewie Dominik Dobrowolski opowiadał, jakie śmieci spływają Wisłą do Bałtyku. Od 2020 r. posprzątał już 500 km nadmorskich plaż w ramach Bałtyckiej Odysei, 800 km szlaków górskich podczas Górskiej Odysei i 1000 km terenów wzdłuż Wisły w trakcie aktualnej Wiślanej Odysei, więc widział już niejedno...

To już 9. etap Wiślanej Odysei. Od początku 2022 roku co miesiąc w wybrany weekend Dominik Dobrowolski razem z lokalnymi ekowolontariuszami pokonuje kolejne odcinki Wisły (zaczął w styczniu u jej źródeł, w październiku zwieńczy wyprawę przy ujściu do Bałtyku).

- Każda forma przemieszczania się jest mile widziana: pieszo, kajakiem, rowerem, na rolkach... Dołączajcie do Odysei! - zachęca Dominik Dobrowolski, który tym razem do Tczewa dotarł na rolkach.


A już 8 października wielki finał trzech Odysei nad Mewią Łachą w Mikoszewie!!!

O akcji Wiślana Odyseja

Wiślana Odyseja to już trzecia duża akcja z cyklu ekologicznych przedsięwzięć organizowanych w ramach kampanii #mniejplastiku. W 2020 r. odbyła się Bałtycka Odyseja, czyli sprzątanie plaż wzdłuż całego polskiego wybrzeża. Rok później w ramach Górskiej Odysei wolontariusze sprzątali szlaki turystyczne wzdłuż południowej granicy Polski. Wszystkie akcje łączy potrzeba zwracania uwagi na nadmiar plastikowych odpadów w środowisku, a szczególnie w wodzie.

Partnerzy Wiślanej Odysei: Credit Agricole Bank Polska, Europejski Fundusz Leasingowy, Wody Polskie, Program Czysta Polska.

Wszystkie szczegóły dotyczące Wiślanej Odysei można znaleźć na stronie www.mniejplastiku.pl oraz w mediach społecznościowych: facebook.com/WislanaOdyseja.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Zadowolony_gość

  13.09.2022, 09:47

  Dobra robota

  Super! Gratuluję i podziwiam. Dobra robota.

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.