Straty na 27 tys. zł. 39-latek usłyszał 8 zarzutów

Zatrzymany (fot. KPP Tczew)
Straty na 27 tys. zł. 39-latek usłyszał 8 zarzutów

zobacz galerię zdjęć: 1
Pelplińscy policjanci zatrzymali 39-latka, który odpowie w warunkach recydywy za kradzież, kradzieże z włamaniem i zniszczenie mienia. Wartość strat w wyniku popełnionych przestępstw przez mężczyznę poszkodowani wycenili na ponad 27 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali część łupów. Dodatkowo śledczy przedstawili mężczyźnie 3 zarzuty kierowania gróźb karalnych. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pelplinie, pracując nad sprawą kradzieży z włamaniem do jeden ze szkół w powiecie, ustalili tożsamość podejrzanego oraz miejsce, gdzie mógłby przebywać. Policjanci udali się na teren ogródków działkowych, gdzie ich założenia się potwierdziły.

- Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka i przewieźli do jednostki Policji. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim smartfon, który jak się okazało, pochodzi z kradzieży. W trakcie pracy mundurowi ustalili również, że mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzież miedzianych przewodów elektrycznych o wartości 10 tysięcy złotych. Mężczyzna odpowie również za włamanie do jednej z firm, z której ukradł narzędzia budowlane. Policjanci ustalili również, że ten sam mężczyzna jest odpowiedzialny za zniszczenie drzwi od budynku mieszkalnego w przeddzień jego zatrzymania. Wartość strat w wyniku popełnionych przez 39-latka przestępstw, poszkodowani wycenili na ponad 27 tysięcy złotych. Część odzyskanych przedmiotów wkrótce wróci do swoich właścicieli. Ze względu na powrót do przestępczości podejrzany będzie odpowiadał w warunkach recydywy, za co grozi mu wyższy wymiar kary. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.

Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie gróźb karalnych, za które śledczy ogłosili mu 3 zarzuty.


Na chwilę obecną, na podstawie zgromadzonych dowodów mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów dotyczących kradzieży, kradzieży z włamaniem, zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego aresztu tymczasowego na trzy miesiące. Policjanci nadal pracują nad sprawą, ponieważ ma ona charakter rozwojowy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -1

  qq_gość

  24.11.2022, 17:40

  "... z włamaniem do jeden ze szkół w powiecie,.." i juz ...uj nie chce sie dalej

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • -1

  denis_gość_gość

  24.11.2022, 22:46

  ***** ***

  To jakiś patol. Szkoda ze nie ma fotki ryja bo mozna było by go oklepac. Szkoły okradać?

  Odpowiedz
  IP: 88.92.xx3.xx8 
 • -1

  arczibald_gość

  25.11.2022, 12:30

  jak można mieć tak brudny sprzęt, ja rozumiem ze to sprzed budowlany, ale nawet mieszadło... taki syf.

  Odpowiedz
  IP: 139.61.xx7.xx2 
 • -2

  Kocham brudne mieszadla_gość

  25.11.2022, 16:28

  Abc

  To mieszadło jest czystrze niz... zdejmij gacie i zobacz tu lis ma norę....

  Cytuj
  IP: 37.47.xx4.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.