Przedszkole nr 8 i "zerówki" nadal nieczynne

Nowy reżim sanitarny w przedszkolach (fot. Tcz.pl)
Tczew - Przedszkole nr 8 i "zerówki" nadal nieczynne
Nie wcześniej niż 7 czerwca zostanie otwarte miejskie Przedszkole nr 8 oraz "zerówki" przy szkołach samorządowych. Władze miasta podjęły decyzję o wydłużeniu terminu zamknięcia placówki.

Rząd stopniowo luzuje obostrzenia - zatem od 6 maja dzieci mogły wrócić do żłobków i przedszkoli. Otwarcie placówek zależy od organów założycielskich, a całości musi towarzyszyć spełnienie określonych norm. Od 6 maja działają: Edu Melodica, Domek Przedszkolaka Montessori, Blue Kids, Słoneczko, Pan Słonik i Pan Słonik2, a także żłobki Akademia Zuchów, Edu Melodica. Z kolei od 11 maja - Twoja Niania, Tęczowe Przedszkole, Bajkowe i Punkt Przedszkolny Mozaika. Frekwencja w przedszkolach była niewielka - np. w przedszkolach "Pan Słonik" i "Pan Słonik 2" większość rodziców zdecydowała się jednak nie posyłać swoich pociech - w pierwszy przedszkolu z około 50 maluchów, 9 uczestniczy w zajęciach. Z kolei w placówce na Jaworowej pojawiło się 13 ze 100 przedszkolaków. Miasto na razie nie otworzy swoich placówek.

- Co najmniej do 7 czerwca nieczynne pozostanie samorządowe Przedszkole nr 8 oraz oddziały "zerowe" w samorządowych szkołach podstawowych. - informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.


Placówki, które zdecydowały się na otwarcie muszą pracować w ścisłym reżimie sanitarnym, dlatego dzieci wróciły do całkiem nowej rzeczywistości. Grupy mogą maksymalnie liczyć 12 osób - dzieci muszą przebywać w wyznaczonej na stałe sali. Każdą grupą zajmują się też wyznaczeni na stałe opiekunowie. Na każde dziecko muszą przypadać co co najmniej 4 m. kw. powierzchni. Z sal trzeba też usunąć zabawki, których nie da się skutecznie zdezynfekować. Co godzinę trzeba wietrzyć salę, a opiekunowie muszą zachowywać pomiędzy sobą dystans społeczny co najmniej 1,5 metra. Dzieciom regularnie mierzy się temperaturę.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +3

  2b_gość_gość

  22.05.2020, 10:48

  Czyli zerówka to nie przedszkole ani szkoła. Więc gdzie ją się klasyfikuje? Czym jest klasa zerowa?

  Odpowiedz
  IP: 91.149.xx4.xx2 
 • gość_gość_gość

  22.05.2020, 11:32

  rozsądna decyzja

  Gratuluję Władzom miasta tak rozsądnej decyzji.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx9.xx1 
 • +3

  mn_gość

  22.05.2020, 12:25

  Ja też. Otworzy się jak będzie bezpiecznie, czyli za 2 lata (Wtedy będzie pewnie podobna ilość zakażeń co na początku)

  Cytuj
  IP: 178.36.xx1.xx5 
 • +1

  Miejscowy_gość_gość

  22.05.2020, 21:49

  Przedszkole

  To jest masakra , żeby na takie miasto było tylko jedno przedszkole samorządowe , reszta to prywatne.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx9.xx2 
 • +1

  Ada_gość

  23.05.2020, 13:29

  Pelplin

  W Pelplinie otwarte przedszkole, żłobki i zajęcia dla uczniów klas I-III. Niegospodarne władze miasta zabrały oświacie w gminie ponad 600 tys z budżetów. I to już kolejne ciecia w pelplińskiej oświacie w tym roku. Łączenie klas w ponad 30 osobowe, a nawet prawie 40 osobowe, brak środków na pomoce dla dzieci, bieżące remonty, brak pomocy w przedszkolach....a rada miasta to jest tylko po to, żeby kasę za nic pobierać

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx7 
 • +3

  LOL_gość

  23.05.2020, 23:49

  Pelplin

  Jestem nauczycielem i pytam Burmistrza Pelplina p. Mirosława Chyłę, dlaczego zabrał nauczycielom wynagrodzenie za naukę zdalną, obciął nadgodziny, dodatki itd. Nauka zdalna wymusza od nauczyciela dłuższego czasu pracy z dziećmi. Pracujemy na prywatnym sprzęcie, ponosimy koszty konsultacji telefonicznych z rodzicami/uczniami oraz internetu. Panie Burmistrzu, już szykujemy pozwy do Sądu Pracy. Wiemy, że nie wszystkie samorządy tak traktują nauczycieli!

  Cytuj
  IP: 83.20.xx9.xx5 

  Adrian_gość

  24.05.2020, 11:14

  Głosujcie dalej na pis i przyd**asów biskupa.

  Cytuj
  IP: 83.23.xx5.xx7 
 • Gość_gość

  24.05.2020, 19:21

  Jest więcej przedszkoli prywatnych,bo niech panie dyrektorki powiedzą ile dostają dotacji na jedno dziecko. To duże pieniądze. Plus to co płacą rodzice. Remontują sobie za to domy,ogrody,zmieniają samochody jak rękawiczki. Nawet mają panie do sprzątania.Jak patrzę na te strony gdzie pokazują jak dzieci sądzą kwiatki itp to jest to obłuda. W swoim domu nigdy nie trzymają grabi w rękach czy sądzą kwiaty.. Nikt nie sprawdza na co idą pieniądze z dotacji.

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx8.xx5 
 • Patryk_gość

  25.05.2020, 07:30

  Tylko co z tego

  skoro miasto nie posiada ani jednego żłobka oraz tylko jedno przedszkole. Przecież to farsa :) Cała reszta jest otwarta normalnie, więc co to jest za kłopot zorganizować zajęcia dla klas 1-3? Jakim cudem prywatne przedszkola i żłobki wprowadziły procedury, środki dezynfekcji, ozonowanie pomieszczeń, a miasto nie potrafi w miesiąc zorganizować skutecznej opieki nad dziećmi. Za 2 tygodnie nie będzie mniejszej liczby osób zakażonych, a mogą nawet pojawić się nowe ogniska w Pomorskim, więc rozumiem, że zamknięcie placówek to tylko i wyłącznie brak przygotowania placówek przez osby odpowiedzialne za to. Trochę kpina.

  Odpowiedz
  IP: 139.61.xx7.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.