Koparka uszkodziła gazociąg

Rura gazowa
Tczew - Koparka uszkodziła gazociąg
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 13.07.2020 roku do 19.07.2020 roku zanotowano łącznie 37 zdarzeń w tym 7 pożarów, 29 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

13.07.2020 - Dalwin - uszkodzony gazociąg


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano uszkodzony gazociąg średniego ciśnienia o średnicy 125mm. Gazociąg został uszkodzony przez koparkę w czasie prac budowlanych. Wyznaczono strefę zagrożenia wybuchem o promieniu 300m, w której prowadzono stały pomiar stężeń wybuchowych. Konieczne okazało się zamknięcie ruchu drogowego oraz ewakuacja 3 osób. W działaniach brały udział: jeden zastęp z JRG Tczew oraz jeden zastęp z OSP Turze.

13.07.2020 - Gorzędziej, ks. Z. Hundsdorfa - pożar altany

Podczas wypalania śmieci doszło do zaprószenia ognia w sąsiedztwie altany, w wyniku czego uległa ona zapaleniu. Z altany wyniesiono 11 kg butlę na gaz propan-butan. W działaniach brały udział: jeden zastęp z JRG Tczew, jeden zastęp z OSP Subkowy, oraz jeden zastęp z OSP Gorzędziej.

18. 07. 2020 - Pelplin, Aleja Kociewska - wypadek drogowy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy leżący na dachu. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. W działaniach brały udział: jeden zastęp z JRG Tczew, jeden zastęp z OSP Wielki Garc, jeden zastęp z OSP Pelplin oraz jeden zastęp z OSP Rudno.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Koparkowy_gość

    21.07.2020, 02:56

    Znów naebani z te samenj firmy co na gdańskiej robiła remont tyle lat?

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx7.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.