Pelplin. PSZOK coraz bliżej

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Pelplin. PSZOK coraz bliżej
Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła oraz Rafał Słotkowski prokurent firmy HEKO Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, podpisali umowę dot. zadania pn. "Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pelplinie". Zadanie przewiduje zaprojektowanie energooszczędnego budynku z instalacją fotowoltaiczną, w którym mieścić się będzie biuro obsługi PSZOK, sala edukacyjna, punkt napraw sprzętu RTV, AGD i komputerów oraz miejsce do regeneracji akumulatorów; zagospodarowanie terenu PSZOK m. in. utwardzenie terenu, część zielona z małą architekturą, monitoring, rampa i waga najazdowa; wyposażenie obiektu w pojazdy i urządzenia specjalistyczne; wyposażenie w pojemniki i kontenery do gromadzenia poszczególnych frakcji odpadów; organizacja działań informacyjno-edukacyjnych.

Termin opracowania dokumentacji wynosi 8 miesięcy.
Wartość opracowania dokumentacji wynosi 52 767,00 zł.
Wykonawca został wybrany w ogłoszonym przez Gminę Pelplin przetargu nieograniczonym.

W wyniku rozstrzygnięcia przez Zarząd Województwa Pomorskiego konkursu o dofinansowanie projektów w ramach Działania 11.2. "Gospodarka odpadami" przyznano Gminie Pelplin dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowalnych tj. 1 693 417,43 zł.


Wniosek pt. "PSZOK w Pelplinie - wzrost eko-świadomości mieszkańców i efektywności segregacji został bardzo wysoko oceniony przez Komisję Oceny Projektów i zajął 2 miejsce.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -3

  No tak_gość

  21.07.2020, 10:48

  Mój Boże...

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx6 
 • +1

  Adon_gość

  21.07.2020, 12:34

  Nono

  Ta panią w koku czarnym to na sztywny hol z chęcią bym wziął.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA