Wyważył drzwi i ukradł pudełko z pieniędzmi

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Wyważył drzwi i ukradł pudełko z pieniędzmi
Policjanci z Pelplina zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o włamanie do jednego z lokali gastronomicznych. Według policyjnych ustaleń sprawca wyważył drzwi wejściowe do budynku, a następnie ukradł pudełko z pieniędzmi. Dodatkowo zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego miał mieć związek z innym włamaniem do sklepu, skąd ukradł również pieniądze. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był już wcześniej karany za takie przestępstwa. Wczoraj zatrzymany 24-latek w prokuraturze usłyszał zarzuty, za co sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

11 maja br. policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z lokali gastronomicznych. Do zdarzenia miało dojść w nocy.

- Jak ustalili mundurowi sprawca najpierw wyważył drzwi wejściowe do budynku, a następnie ukradł pudełko, w którym znajdowało się 400 złotych. Stróże prawa przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji. - Dwa dni później funkcjonariusze dalej pracując nad tą sprawą, zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o to przestępstwo. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili również, że zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego ma związek jeszcze z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie powiatu, skąd ukradł 500 złotych. Do tego przestępstwa doszło w listopadzie ubiegłego roku. Śledczy ustalili, że 24-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za takie przestępstwa.


Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące dwóch kradzieży z włamaniem, za co sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.


Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +1

  er_gość_gość_gość

  15.05.2020, 15:38

  dostanie z 8 lat

  rok za kazde 100 zlotych

  Odpowiedz
  IP: 82.28.xx8.xx2 
 • +1

  Beka_gość

  15.05.2020, 18:18

  Miesięczny koszt utrzymania więźnia to prawie 2 000 złotych, rocznie wychodzi 24 tysiące!!!!

  Cytuj
  IP: 178.235.xx7.xx7 

  cb_gość

  15.05.2020, 20:16

  koszt to nie 2k zl tylko 3400 brutto....

  Cytuj
  IP: 83.20.xx6.xx7 
 • +5

  Gelek_gość_gość_gość_gość

  15.05.2020, 19:25

  Dobry wpier..l kasę razy 10 właścicielowi i po problemie a nie karmić łajze co po nie swoje łapy wyciaga

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA