"Kolejki jak za komuny". Absencja chorobowa i problemy z rejestracją auta

(fot. TVN)
Tczew - "Kolejki jak za komuny". Absencja chorobowa i problemy z rejestracją auta
Kolejki do rejestracji samochodu, ustawiające się bladym świtem przed tczewskim Starostwem Powiatowym, to problem ciągnący się od lat. Interesanci mówią o "ogonkach jak za komuny" - a urzędnicy tłumaczą, że problem teraz się nasilił ze względu na absencję chorobową pracowników wydziału. W ub. piątek wdrożono jednak nowy system rejestracji - każdy klient, który pojawi się w starostwie ma być rejestrowany od ręki na pierwszy wolny termin. Do tej pory, jeśli ustawiliśmy się w kolejce od samego rana - a terminy rejestracji na dany dzień się kończyły - byliśmy odsyłani z kwitkiem. W trakcie przeszkolenia do obsługi klientów są również trzy osoby.

Osoby, które chcą zarejestrować auto, bądź odebrać nowy dowód rejestracyjny, muszą się liczyć ze staniem w długich kolejkach - ta ustawia się jeszcze przed otwarciem budynku Starostwa Powiatowego, które formalnie rozpoczyna pracę o 7.30. O tym, że "ogonek" zaczyna się kształtować wcześniej, informowało już ub. roku m. in. Radio Gdańsk (więcej tutaj - Żeby załatwić sprawę w tczewskim starostwie, przychodzą o... 4:50. Urzędnicy: "To tak jak w przychodni" ). Klienci od lat żalili się też na problemy z rejestracją online i przez telefon. W ostatnich dniach problem się nasilił - a kolejki ustawiały się coraz wcześniej:

- Kolejki jak za komuny od 5-6 rano, a wydziale na sześć stanowisk jedna Pani. Wiem o tej sytuacji, bo przekonałem się osobiście - jeden dzień uproszonego urlopu na rejestrację auta i zostałem odesłany z kwitkiem. - donosi nasz czytelnik.


W ostatnich tygodniach władze starostwa szukały rozwiązania problemu. Receptą miało być połączenie dwóch wydziałów - inwestycji drogowych oraz wydziału komunikacji. Pozyskano dwie osoby - oraz jedną na zastępstwo. W ostatnich dniach sytuacja jednak na tyle się skomplikowała, że wydział na dwa dni zamknięto. Jak tłumaczył TVN24 starosta tczewski problemem jest wysoka absencja pracowników - aż 6 osób przebywało w ostatnich na zwolnieniach. Trwa też sezon urlopowy.

- To są kwestie, które nie zależą od nas. Jestem przekonany, że w ciągu dwóch, góra trzech miesięcy problem zostanie całkowicie rozwiązany - mówi w rozmowie z dziennikarzami TVN starosta tczewski Mirosław Augustyn.

W piątek do naszej redakcji dotarł komunikat ze starostwa, że od 12 lipca 2019 r., rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg będzie odbywała się ze wskazaniem określonego terminu wizyty. Co to oznacza? Do tej pory jeśli ustawiliśmy się w kolejce od samego rana - a terminy rejestracji na dany dzień się kończyły - byliśmy odsyłani z kwitkiem. To oznaczało konieczność pojawienia się przed starostwem kolejnego dnia - i dalsze oczekiwanie w kolejce.

- Teraz - jeśli terminy na dany dzień się skończą - klienci będą umawiani na kolejne daty - już w następnych dniach. Apelujemy, aby nie ustawiać się w kolejkach przed otwarciem starostwa - każdy klient, który pojawi się w ciągu dnia zostanie przyjęty na pierwszy wolny termin lub wybraną przez siebie datę - mówi nam Mirosław Augustyn.


Starosta dodaje, że obecnie w trakcie szkolenia są trzy osoby (w tym jedna na zastępstwo).

- To powinno unormować sytuację. Liczę, że w ciągu dwóch miesięcy sytuacja się unormuje i wydział zacznie pracować, tak jak powinien - dodaje starosta.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (41)
dodaj komentarz

 • +22

  Fresh_gość

  15.07.2019, 09:34

  Władze starostwa uprawiają politykę! Czy zmiany personalne bezpośrednio wpływają na polepszenie sytuacji? Jak się okazuje,nie. Totalna żenada. Taki cudowny starosta, człowiek, którego trzeba było zagospodarować mimo niekorzystnego wyniku wyborczego, nie daje rady?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • +31

  glowi_gość

  15.07.2019, 12:08

  W okienku pracuje teraz Zbyszek

  Obecnie trwa nagonka jednej osoby oraz informowanie mediów co się dzieje w Wydziale Komunikacji. Po co? Aby wykorzystać to do walki w sądzie pracy o niesłuszne przeniesienie. Linią obrony będzie to, że zmiany w Wydziale Komunikacji dokonały się pod wpływem polityki a nie niekompetencji czego mają dowodzić opisywane wydarzenia w mediach itd. Problem jednak w tym, że cytując TVN kolejki i bajzel w tym Wydziale były od lat - to stwierdzenie jest niekorzystne dla obrony w sądzie... ale jest PRAWDZIWE i napewno takiego obrotu nie spodziwał się poprzedni naczelnik. Obecna sytuacja wynika z braku kompetencji poprzedniego naczelnika wydziału oraz nieszczęśliwie dobranego okresu urlopowego. Teraz jest wielki ból i płacz w mediach z jego strony.

  Cytuj
  IP: 199.249.xx0.xx0 
  +11

  Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość

  15.07.2019, 13:37

  Głupota nie boli !!!!

  Obecny starosta nie dokonał audytu , bał się lub zaniechał ?! A teraz po kolei będzie wydział komunikacji ,szpitale SA , most nad Wisłą oraz generalnie sytuacja starostwa powiatowego !! Panie starosto to trzeba mieć jeszcze w głowie nie tylko koneksje !!!?

  Cytuj
  IP: 188.146.xx5.xx3 
  -4

  Maciejowy debil_gość

  15.07.2019, 14:41

  Odwołali Urbana i wydział padł.

  13 czerwca Augustyn odwołał Urbana z naczelnika. Zastępcą Zacholla która odpowiada za rejestrację dalej pracuje mimo swoich 76 lat i emerytury. Naczelnikiem została 61 letnia Witkowska czyli dyrektor dawnego Powiatowego Zarządu Dróg. Pobłocki wykonał na sesji rady poderżnięcia gardła. Wydział komunikacji podlega bezpośrednio staroście i to on jest kierownikiem zakładu pracy jakim jest starostwo. Cała odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponosi starosta Augustyn. Z tego co wiem Urban do sądu się nie wybiera bo złożył wypowiedzenie i na niego nic od 13 czerwca nie można zwalić.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 

  Do glowi_gość

  15.07.2019, 14:44

  Są dokumenty...

  To nie prawda, że to wina poprzedniego naczelnika bo on pisał do starosty wiele razy i ciągle walczył o kasę dla swoich pracownic. Wiem że starosta nawet raz PISEMNIE mu odmówił. Pogadaj z paniami z rejestracji i nie kłam.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 
  -1

  Fresh_gość

  15.07.2019, 16:52

  Kończ waść, wstydu oszczędź

  Na jakiej podstawie zwala się teraz wszystko na Urbana. Jego już nie ma, a starosta nie przygotował wydziału na zmiany. To szef bierze odpowiedzialność za działanie "firmy". Augustyn kolejny raz pokazał, że stanowisko które dostał w prezencie to dużo za dużo jak dla niego

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • +10

  seba_gość

  15.07.2019, 09:56

  Widzę kolejki do urzędu jak były 20lat temu tak są do teraz!!! Nic się nie zmieniło. "...Liczę, że w ciągu dwóch miesięcy sytuacja się unormuje i wydział zacznie pracować, tak jak powinien - dodaje starosta."- Hahahaha :)

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx1 
 • +17

  Starosta _gość

  15.07.2019, 10:00

  Starosta w trakcie wywiadu strasznie ośmieszył nie tylko nasze miasto, ale tez siebie. Temat nie jest nowy i sytuacja nie dotyczy wyłącznie obecnego okresu, Ta sytuacja tu trwa od lat!!! A Starosta tłumaczy się zwolnieniami pracowników i wdzięczny jest tym, którzy zostali .. żenada Szkoda też, że tczewskie media podchwyciły temat dopiero po interwencji TVN ... smutne to i tcz.pl jest mało wiarygodny już dzisiaj w tym temacie.

  Odpowiedz
  IP: 193.243.xx3.xx9 
 • +4

  mieszkanka_gość

  15.07.2019, 12:24

  Każdy normalny pracodawca za taką wypowiedz i ośmieszanie miasta,urzędu wywaliłby taką osobę z pracy , lub minimum ukarał naganą -widać jakie ten typ ma umiejętności zero kompetencji .wstyd i żenada( wypowiedz na poziomie dziecka z 3 klasy szkoły podstawowej) Ale u nas kolesiostwo ma się dobrze i dostanie jeszcze na koniec roku nagrodę za osiągnięcia .Są takie efekty jak wybiera się buractwo na wysokie stanowiska.

  Cytuj
  IP: 176.111.xx4.xx5 
 • +11

  tcv obywatel_gość

  15.07.2019, 10:05

  do wymiany

  Zachowanie i komentarze starosty świadczą o jego nieudolności i braku chęci poprawy sytuacji w prostym temacie (w innych miastach działa jak w zegarku ten temat). Jest obowiązek rejestracji pojazdu i urząd ma obowiązek spełnić te czynności i tłumaczenia pana starosty pokazują, że przerasta go ta rola w tak prozaicznym temacie. Chorobowe teraz nie są wytłumaczeniem bo jak jest więcej pracowników za okienkami i tak trzeba tam przychodzic jak za komuny rano zeby dostać numerek! Wniosek z tego taki, że przy poważniejszych tematach zupełnie sobie nie radzi więc DO WYMIANY!!!

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx5.xx7 
 • +14

  TCZEWIAK5

  15.07.2019, 10:22

  Syf, kpina i efekt braku wymiany władzy

  Z perspektywy czasu jasno wychodzi, że Dzwonkowski był zacznie lepszy. Augustyn od początku budził skrajne emocje. Gość dostał stanowisko w prezencie i nie za bardzo wie jak sobie ułożyć pracę w Starostwie. Gadanie przed kamerą, że jak ktoś chce, niech sam usiądzie za okienkiem to jakaś kompromitacja. Moim zdaniem Augustyn sam jest ofiarą własnej polityki. Usunięto Urbana w dzień urodzin-zapewne przypadek... Na niego miała spaść odpowiedzialność. Okazuje się jednak, że na tym wygrywa. Wychodzi na to, że nie sama jego osoba była problemem i jego usunięcie niczego nie zmienia. A problem zostaje i starosta go nie rozwiązał.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +5

  ml_gość

  15.07.2019, 10:37

  Za taką sytuację podpartą tak fachowym i rzeczowym wywiadem szef pogoniłby mnie z roboty i słusznie. Spaliłbym się ze wstydu ale niektórzy nie mają tego słowa w swoim słowniku, co pokazał nam TVN :) Gdybym nie zobaczył w tv to bym nie uwierzył, że starosta może zachować się jak baba z mięsnego za komuny... cham się uparł i mu daj....Bareja w Tczewie

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx7 
 • +8

  Bodzio_gość_gość_gość_gość_gość

  15.07.2019, 11:03

  Panie Augustyn najlepszym wyjściem jest podanie się do dymisji.wyrażnie nie radzi sobie pan w starostwie a drugim mankamentem na pana niby podwórku jest biuro paszportowe i jego zamknięcie.Odejdż pan i wstydu oszczędż.A obiecanki że za dwa może i więcej miesięcy to żenada i groteska do potęgi n-tej.

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx6.xx1 
 • +1

  koloolo_gość

  15.07.2019, 11:05

  Panie Zbigu..... Czekamy na Pana w okienku :).

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx9.xxx 
 • -2

  tytanic_gość_gość_gość

  15.07.2019, 14:46

  Ja czekam na wyrok dla Mirka

  Hehe

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • +5

  Rad_gość

  15.07.2019, 11:42

  Taki stan rzeczy jest od kilku(nastu) lat - dokładnie 3 lata temu też winę zrzucano na urlopy i absencje chorobowe - na L4 szli Ci, którzy nie dostali urlopu w pożądanym terminie. Na rejestrację auta czekałem 3 dni, bo ciągle nie było terminu. Ten Wydział to jest koszmar, z resztą w innych nie jest lepiej..

  Odpowiedz
  IP: 82.177.xx8.xx7 
 • -4

  glowi_gość

  15.07.2019, 12:09

  W okienku pracuje teraz Zbyszek... Obecnie trwa nagonka jednej osoby oraz informowanie mediów co się dzieje w Wydziale Komunikacji. Po co? Aby wykorzystać to do walki w sądzie pracy o niesłuszne przeniesienie. Linią obrony będzie to, że zmiany w Wydziale Komunikacji dokonały się pod wpływem polityki a nie niekompetencji czego mają dowodzić opisywane wydarzenia w mediach itd. Problem jednak w tym, że cytując TVN kolejki i bajzel w tym Wydziale były od lat - to stwierdzenie jest niekorzystne dla obrony w sądzie... ale jest PRAWDZIWE i napewno takiego obrotu nie spodziwał się poprzedni naczelnik. Obecna sytuacja wynika z braku kompetencji poprzedniego naczelnika wydziału oraz nieszczęśliwie dobranego okresu urlopowego. Teraz jest wielki ból i płacz w mediach z jego strony.

  Cytuj
  IP: 199.249.xx0.xx0 
 • +14

  luk_gość

  15.07.2019, 11:52

  A może by tak poprosić ZUS o kontrole zwolnień pracowników na chorobowym??

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx4 
 • +25

  glowi_gość

  15.07.2019, 12:10

  szczególnie jednej osoby

  Cytuj
  IP: 199.249.xx0.xx0 
 • -2

  observeur_gość

  15.07.2019, 12:17

  Niedasizm tczewski.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx3.xx1 
 • +1

  ddddd_gość

  15.07.2019, 12:25

  dddddd

  przypominam że w naszym kraju "pracuje" ponad pół miliona urzędników a żeby coś załatwić trzeba brać wolne z pracy, w dodatku nie mamy pewności że zostaniemy obsłużeni. KPINA!!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx9 
 • -1

  żenada _gość

  15.07.2019, 12:37

  Rumcajs i to jest reklama na cały kraj za darmo w tvn robią ci i twoim nieudacznikom których promujesz taką fajną reklamę cały kraj się śmieje i teraz będą tu walić od zachodu po wschód żeby zobaczyć jak komuna w Tczewie ma się nadal dobrze.Wydajesz na durny film ponad 100 tyś i g@wno z tego będzie a tu za darmochę taka promocja miasta.Może wysłać do Vegi scenariusz tego co tu się dzieje jak ta władza rządzi hit murowany .Szkoda że w tv zawsze taka reklama miasta negatywna zawsze o nas mówią jak coś się stanie złego nigdy gdy coś jest ok pozytywne,i fama idzie w świat.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx2.xx5 
 • -3

  gość _gość

  15.07.2019, 12:44

  kolejki

  no na pewno się skończą jak ma wejść przymusowe rejestrowanie aut do 30 dni jeśli nie to kara 1000 zł w tedy będzie burdel

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx1.xx1 
 • +10

  ja-mieszkaniec_gość_gość

  15.07.2019, 13:00

  W prywatnej firmie byłoby tak: 1.Do czasu wyprowadzenia wydziału na prostą nie ma urlopów 2.przeszkolenie powinno przejść przynajmniej 20 pracowników z wszystkich wydziałów 3. Żeby przeszkoleni nie zapomnieli czego ich uczono jeden tydzień w miesiącu do wydziału komunikacji 4.rejestracja internetowa, a osobista na wolne miejsca ( rejestracji internetowej na dzień bieżący nie ma ) 5. Do czasu wyprowadzenia wydziału na prostą brak premii i innych zachęt 6.Kontrola zwolnień lekarskich, a osoby słabego zdrowia przenosimy do innych gorszych wydziałów 7.Przejrzenie wszystkich stanowisk w starostwie i likwidacja stanowisk w wydziałach mało obciążonych, których pracownicy biegają z papierami w zasadzie nie wiadomo po co

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx3.xx4 
 • +2

  Kazika urodziny_gość

  15.07.2019, 13:18

  Naczelnik(były) na fb chwali się jak to prowadził dobrze wydział!!!!Tak, jak robi to cały PIS!!!!Uzależnił pracę wydziału od siebie!!!!Podłe to Chamskie jak cały lider dobrej zmiany.I pan chciał być prezydentem????Tczewianki i Tczewianie to rozsądni ludzie a pan(panie były naczelniku)zwyczajnie Nas obraża!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 79.187.xx2.xx9 
 • -18

  ZAPROSZENIE_gość

  15.07.2019, 14:11

  Zapraszam mieszkańców Tczewa, którym nie obce są losy Naszego Miasta do Malborka w dniu 16/07/2019 r godz 9:30 sprawa oskarżonego Prezydenta Miasta Tczew Mirosława P.

  Cytuj
  IP: 5.173.xxx.xx0 
 • +27

  Ktoś_gość

  15.07.2019, 13:33

  Dopóki w starostwie będzie pracować ZbigU - dobrze nigdy nie będzie. To oczywiste, że wydział komunikacji nigdy nie był, nie jest i pewnie nie będzie dobrze zorganizowany, ale jakimś dziwnym trafem teraz za ten stan spraw dostaje się Augustynowi. Nie żeby go bronić - sposób w jaki znalazł się na obecnym stanowisku budzi wiele kontrowersji, ale to nie znaczy, by staroście - tak po ludzku - nie dać szansy.. Tymczasem ZbigU zawsze będzie jątrzył, zawsze będzie mu źle, zawsze będzie mieć złego przełożonego. Nic, tylko współczuć takiego pseudo-pracownika w swoich szeregach. Pseudo-pracownika - bo nie robi nic poza kombinowaniem - bo przepraszam, ale czy ten pan ma jakieś zasługi zawodowe? Zapewne ciekawe byłyby dane statystyczne z przebiegu jego kariery zawodowe (czyli nieobecności, zwolnienie, urlopy itp.). Faktycznie już dawno ZUS powinien się i nim i wypisującym mu L4 - tczewskim neurologiem-biznesmenem zająć...

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx1.xx1 
 • -17

  ZAPROSZENIE_gość

  15.07.2019, 14:15

  Bredzisz to czy z.u tylko jątrzy okaże się niebawem a mianowicie wszelkie pozwy przeciwko niemu mają się ku końcowi no i sprawa oskarżonego Mirosława P. również. Zapraszam do Malborka 16/07/2019 godz 9:30.

  Cytuj
  IP: 5.173.xxx.xx0 
  -3

  Endrju_gość

  16.07.2019, 00:23

  KTOŚ Z TEGO MIASTA ZROBIŁ WIEŚ

  Urban nie jest wygodny dla Pobłockiego i Augustyna. To jedyny zawodnik, który może ich znokałtować. Dlatego tak się go boją i z nim walczą.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • +4

  KUBA_gość

  15.07.2019, 13:52

  BRAWO Tczew. Glosujcie dalej

  BRAWO Tczew. Glosujciecie dalej na tych samych ludzi od wielu, wielu lat, a potem narzekacie na taki stan rzeczy. Skoro takie wladze wybraliscie, teraz zyjcie z tym kolejne lata.

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx5.xx7 
 • gosc_gość_gość_gość

  15.07.2019, 14:26

  prywata

  prywatne porachunki ,wendety takie sie odnosi wrażenie .Tczew to stan umysłu szkoda tylko ,że ten zbiorowy umysł ma aż tak wąskie horyzonty.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
 • -1

  Lamsterium_gość

  15.07.2019, 15:41

  Absencje

  Nie chcieli dać wolnego to się sypnely absencje. A tylko firmy czekają aby im płacić za załatwienie.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx2 
 • +3

  Saladyn_gość

  15.07.2019, 16:47

  a Wiórek tymczasem....

  ma nową fuchę u Mirka- już nie jest fachurą od zawracania kijem Wisły lecz od elektromobilności

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx5.xx2 
 • +3

  JAN_gość_gość

  15.07.2019, 19:16

  x

  Zbigniew nie pracuje w okienku bo uciekł na zwolnienie lekarskie Wiecie o tym że Urban był naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Kwidzynie i odszedł z tamtąd w niesławie

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx8 
 • -3

  Jan bez mózgu _gość

  15.07.2019, 20:48

  Korpus służby cywilnej.

  Odszedł w 2006 bo został radnym i nie mógł łączyć pracy w urzędzie skarbowym i radzie miasta. Nie kłam pajacu. A statystyki Kwidzyn miał znakomite i do dziś ma.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx6.xx2 
 • -4

  basiek_gość

  15.07.2019, 23:06

  dotrzymanie terminów

  A co , jeżeli ktoś kupił auto i ma konkretny czas na jego zarejestrowanie? Czy starostwo będzie brało pod uwagę swoje spóźnienia?

  Odpowiedz
  IP: 46.215.xx4.xx3 
 • Kwiczoł_gość

  16.07.2019, 08:22

  Urban, co najwyżej, jest jak wrzód na tyłku - niewygodny, przeszkadzający, uprzykrzający życie, ale trzeba z nim ostrożnie, bo jak się go nieodpowiednio traktuje to wyrządzi krzywdę i jeszcze większy bajzel gotowy. A tak poza tym to totalnie bezużyteczny...

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx3.xx0 
 • -2

  obywatel_gość_gość

  16.07.2019, 08:38

  Brak kompetencji, protekcja, kalny układ

  W innym wydziale wydarli decyzję z poświadczeniem nieprawdy oraz z naruszeniem wielu przepisów branżowych i k.p.a chroniąc podmioty zamieszane w sprawę. Pod decyzja podpisał się m.in. Starosta, gdzie był informowany w oficjalnym piśmie przez pelnomocnikow. Układ wzajemności był silniejszy. Decyzja została już zaskarżona i instytucje z godłem państwowym...

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx2.xx2 
 • -1

  H_gość_gość

  16.07.2019, 11:19

  Naczelnik

  Gdyby Naczelnik chciał pokazać się z dobrej strony to po degradacji powinien siedzieć przy okienku i pracować, robiąc przy okazji dobre wrażenie na ewentualnych przyszłych swoich wyborcach ,ale widocznie ma ich wszystkich w dupie , więc przy następnych wyborach powinniśmy mieć to na uwadze.Niestety biedak się rozchorował i nie mógł pomóc żeby ludzie mniej czekali.Choroba nie wybiera,prawda Panie ex naczelniku?Pan to by napewno pomógł, prawda?

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx2.xx2 
 • +3

  jestem z Gdańska_gość

  23.07.2019, 12:05

  rejestracja pojazdu

  Dzisiaj tj.23.07.2019r chciałem zarejestrować samochód.Wyznaczono mi termin na 9.08.2019r czyli za trzy tygodnie. Ludzie co to za starostwo?.W Gdańsku może trochę trzeba poczekać ale wszystko załatwie w jednym dniu,w Gdyni od ręki,w Kościerzynie też,to samo w Pruszczu Gdańskim.Panie starosto wszędzie ludzie chodzą na zwolnienia i na urlopy i sobie urzędy dają radę a u pana nie ! A przecież klienci przynoszą pieniądze za które macie pensje.Brak szacunku dla petentów. Konkluzja-nie daje pan sobie rady! Ale na szczęście to można zmienić, łącznie z panem.Bez wyrazów szacunku bo takie za traktowanie ludzi się panu po prostu nie należą.

  Odpowiedz
  IP: 94.78.xx9.xx1 
 • +1

  Mechanik_gość

  30.12.2019, 07:49

  30-12-2019

  Dziś o 7.30 rano 40 osób w kolejce......

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx8.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.