Skorzystaj z bezpłatnej mammografii

Mammografia
Tczew - Skorzystaj z bezpłatnej mammografii
Kaufland wraz z partnerami - LUX MED i Geneva Trust - zapraszają mieszkanki województwa pomorskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym. W lipcu na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Mammobusy zaparkują również w miastach województwa pomorskiego, między innymi w Bytowie, Gdyni Obłużu, Słupsku i Wejherowie. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Bytów, Gdynia Grabówek, Gdynia Obłuże, Kościerzyna, Słupsk, Tczew i Wejherowo - to miasta, w których już w lipcu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka - obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED), w zależności od lokalizacji i daty badania. Szczegółowy "rozkład jazdy" mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.

W 2021 r. mammobusy zaparkowały na parkingach sklepów Kaufland ponad 1000 razy. Z bezpłatnego badania mammograficznego skorzystało aż 70 000 kobiet. W tym roku sieć ponownie zachęca do odwiedzania mammobusów, które pojawią się przy wybranych marketach Kaufland. W lipcu mobilne punkty badań zaparkują w ponad 100 lokalizacjach.


Tczew - 18.07, parking Kaufland przy ul. Kwiatowej 17 - LUX MED

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  gość..._gość_gość

  15.07.2022, 17:02

  profilaktyka

  Byłam, polecam:) A może przy okazji wrzucicie też informację o szczepieniach dla dziewczynek przeciwko wirusowi HPV?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.