Noworoczny koncert kolęd i pastorałek w Swarożynie

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Noworoczny koncert kolęd i pastorałek w Swarożynie
Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak wraz ze Stowarzyszeniem Rodzina Kolpinga w Swarożynie oraz przy udziale Partnera Koncertu, którym jest Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto serdecznie zapraszają na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Harni.

Zespół Harni to grupa przyjaciół, którzy w 2005 roku rozpoczęli swoją muzyczną przygodę od pracy nad oprawą Triduum Paschalnego podczas Świąt Wielkiej Nocy. Początkowo zespół liczył kilka osób, ale z czasem do grupy dołączały nowe śpiewaczki i nowi muzycy. Muzycy pochodzą z różnych miejscowości Podhala. Skład instrumentalny zespołu to: skrzypce, altówka, akordeon, cymbały węgierskie i kontrabas, ale podczas koncertów Harni sięgają także po oryginalne instrumenty góralskie, takie jak: różnego rodzaju pasterskie piszczałki, basy podhalańskie. Harnych można zobaczyć i posłuchać podczas różnych imprez kulturalnych głównie na terenie Podhala.

Zapraszamy w niedzielny wieczór 30 stycznia br. o godz. 18.00 do Kościoła Rzymskokatolickiego pw. św. Andrzeja Boboli w Swarożynie.

Podczas koncertu obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, liczba miejsc ograniczona.


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA