Rynek nieruchomości w Tczewie

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Rynek nieruchomości w Tczewie
Zainteresowanie zakupem nieruchomości w województwie pomorskim jest wysokie. Jak przedstawia się sytuacja mieszkaniowa w Tczewie? Czy warto kupić mieszkanie w tej okolicy i czy łatwo je znaleźć?

Mieszkania i domy w Tczewie - głównie z rynku wtórnego
Są takie miejscowości, w których powstaje niewiele nowych inwestycji mieszkaniowych. Bez wątpienia zalicza się do nich obecnie Tczew - aktualne oferty nieruchomości dotyczą bowiem głównie mieszkań oraz domów z rynku wtórnego. Liczba ogłoszeń nie jest przesadnie duża, ale osoby zainteresowane zakupem powinny znaleźć wśród nich coś dla siebie.

W Tczewie i najbliższych okolicach bez większego problemu można kupić dom, dwupokojowe lub trzypokojowe mieszkanie. Trudno za to będzie znaleźć kawalerkę w tej lokalizacji. Osoby wystawiające mieszkanie na sprzedaż w Tczewie liczą najczęściej na nie mniej niż 4500 zł za metr kwadratowy. Średnia cena nieruchomości w tym mieście wynosi jednak więcej, bo ponad 6000 złotych. Wiele zależy jednak od lokalizacji mieszkania, metrażu oraz jego standardu.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w powiecie tczewskim
O ile w samym Tczewie trudno o zakup nieruchomości z pierwszej ręki, to już dwa lub trzy kilometry od granicy miasta sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Na terenie powiatu powstają bowiem nowe osiedla mieszkaniowe o atrakcyjnej lokalizacji i wysokim standardzie. W chwili obecnej jest to pierwszy etap Osiedla Młode Stanisławie, a także drugi etap Osiedla Kociewskiego, które jest jeszcze w trakcie realizacji.

Jeśli priorytetem jest dla inwestora właśnie zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, należy spojrzeć nieco szerzej na cały powiat. Zaledwie dwa lub trzy kilometry od Tczewa wznoszone są nowe osiedla mieszkaniowe w przystępnych cenach za metr kwadratowy. Inwestycje te są położone w pobliżu istniejącej infrastruktury, dzięki czemu dojazd do miasta lub do większych miejscowości w województwie będzie komfortowy i szybki.

Ceny nieruchomości w Tczewie i powiecie tczewskim
Jednym z czynników, który bywa decydujący przy zakupie mieszkania, to właśnie jego cena. Wiele osób zwraca również baczną uwagę na położenie nieruchomości - istotne jest jego dopasowanie do trybu życia mieszkańców i do ich oczekiwań. Choć Tczew znajduje się daleko od linii brzegowej, a dojazd do Gdańska zajmuje około 40 minut, to i tak jest to lokalizacja godna uwagi dla osób pracujących  na miejscu lub zdalnie, a decyduje o tym właśnie niższa cena nieruchomości.

W Tczewie i okolicach można kupić mieszkanie z rynku pierwotnego lub wtórnego za mniej niż 5000 złotych za metr kwadratowy. To bardzo atrakcyjna stawka w porównaniu ze średnimi cenami dla całego województwa. Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Gdańsku wynosi ponad 10300 złotych, a im lepsza lokalizacja, tym wyższa może być ostateczna kwota. W Gdyni jest nieco taniej, bo metr kwadratowy mieszkania kosztuje średnio już tylko 9500 złotych, ale ceny te nie mogą równać się z tymi, które obowiązują dalej na południe - w Tczewie i w jego najbliższym sąsiedztwie. Właśnie z tego względu warto dobrze przemyśleć lokalizację kupowanej nieruchomości.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +6

  Klient Dekpolu_gość

  25.05.2022, 21:35

  Dekpol + wysoki standard = OKSYMORON!

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx1.xx6 
 • +1

  Rad_gość

  26.05.2022, 09:14

  "W Tczewie i okolicach można kupić mieszkanie z rynku pierwotnego lub wtórnego za mniej niż 5000 złotych za metr kwadratowy. To bardzo atrakcyjna stawka w porównaniu ze średnimi cenami dla całego województwa. Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Gdańsku wynosi ponad 10300 złotych, a im lepsza lokalizacja, tym wyższa może być ostateczna kwota. W Gdyni jest nieco taniej, bo metr kwadratowy mieszkania kosztuje średnio już tylko 9500" W jakiej dzielnicy Tczewa można kupić mieszkanie za mniej niż 5000zł za metr kwadratowy ? W Gdyni tylko 9500 zł za metr...faktycznie okazja. Za średniej wielkości mieszkanie zapłacimy nie mniej niż pól miliona !!!! Rata miesięczna za takie mieszkanie to średnio 4000zł. Nic tylko brać....

  Odpowiedz
  IP: 82.177.xx8.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.